به سامانه ملی رسیدگی به شکایات سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور خوش آمدید

شهروند گرامی
با سلام و ادب
        چنانچه شما از نحوه ارائه خدمات توسط قضات و کارکنان اداری سازمان قضایی نیروهای مسلح در خصوص عدم انجام وظایف قانونی ، اعتراض به نحوه رسیدگی به پرونده و یا اطاله رسیدگی ، برخورد نامناسب با مراجعین ، شکایتی دارید و شخصا ذینفع هستید و از این سازمان تقاضای رسیدگی دارید ، می‌توانید شکایت خود را با توجه به نکات زیر به سامانه ملی رسیدگی به شکایات سازمان قضایی نیروهای مسلح ارسال نمایید تا وفق مقررات به آن رسیدگی شود. بدیهی است دریافت شکایات از شعب قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح یا کارکنان این مجموعه خارج از این سیستم و از طریق مکاتبه ، دورنگار (فاکس) و تماس با شماره تلفن 021-82902550  و یا مراجعه حضوری به سازمان نیز امکان پذیر است.

پیش از تنظیم و ارسال شکایت و یا گزارش به نکات زیر توجه فرمایید:
* وظایف اداره کل رسیدگی به شکایات؛ رسیدگی به شکایات و درخواست های واصله از نحوه رفتار ، عملکرد و اقدامات قضات و کارکنان اداری سازمان قضایی نیروهای مسلح.
 
برخی از موضوعات قابل رسیدگی :
 1. عدم رعایت قوانین در رسیدگی های قضائی و اقدامات اداری ؛
 2. شکایت از رفتار و عملکرد قضات دادسرا و دادگاه‌های نظامی ؛
 3. شکایت از رفتار و اقدامات اداری کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح؛
بنابراین خارج از موارد فوق در صلاحیت این سازمان نمی باشد.
برای آگاهی از برخی صلاحیت های سازمان قضایی نیروهای مسلح برای رسیدگی به شکایات اینجا کلیک کنید.
 
  
روش تنظیم و ارسال شکایت
 • شکایت باید متضمن هویت کامل ، نشانی ، کد ملی و آدرس شاکی همراه با دلایل باشد.
 • پس از وارد کردن مشخصات دستگاه و متن شکایت خود و دیگر اطلاعات مورد نیاز در سامانه ، از سوی سیستم یک شماره پیگیری برای شما صادرمی شود که به وسیله آن می توانید در همین سامانه و در هر لحظه از مرحله رسیدگی به شکایت خود در سازمان قضایی نیروهای مسلح آگاهی کسب نمایید. در نگهداری و عدم افشای این شماره به دیگران توجه نمایید. در صورت ارسال اعلامیه و یا گزارش شماره پیگیری در اختیار قرار نمیگیرد.
 • در صورتی که قبلاً شکایتی به سازمان قضایی نیروهای مسلح (معاونت نظارت و بازرسی) و یا اداره کل رسیدگی به شکایات ارسال نموده‌اید و پرونده شما در حال رسیدگی است و یا گزارشی در خصوص سوءجریان در اقدامات اداری ارائه نموده اید ، از ارسال مجدد شکایت یا گزارش خودداری نمایید. ضمناً پیگیری شکایت‌های خارج از این سامانه که قبلاً به سازمان ارسال شده است از طریق مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با شماره 021-82902555  امکان‌پذیر است.
 • به شکایت‌هایی که قبلاً به سازمان قضایی نیروهای مسلح ارسال شده است و مجدداً از این طریق ارسال می‌شود، رسیدگی نخواهد شد.
 • شکایت‌هایی که دارای اطلاعات ناقص و یا نادرست بوده و یا مشخصات شاکی ناقص و یا هویت وی احراز نشود ، رسیدگی نخواهد شد.
 • در صورتی که جمعی از اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا یک شخص حقوقی به ثبت شکایت در سامانه تمایل دارد باید مشخصات یک فرد حقیقی به نمایندگی از اشخاص در فرم شکایت درج شود ؛ در غیر این صورت به شکایت رسیدگی نمی شود.
 • مسؤولیت قانونی مطالب اظهارشده بر عهده شاکی خواهد بود.
 • تکمیل اطلاعات برای فیلدهای ستاره‌دار اجباری است.
 • متن شکایت خود را حداکثر در 1500 کلمه معادل تقریبی 3 صفحه A4 تنظیم نمایید.
 • باتوجه به محدودیت زمانی درنظر گرفته‌شده برای ایجاد ارتباط با سرور درفضای اینترنت به هنگام ورود اطلاعات ، شایسته است در ابتداء متن شکایت خود را خارج از این سیستم تایپ نموده و به هنگام تکمیل اطلاعات شکایت نامه خود ، آن را در محل متن شکایت کپی نمایید.
 • کسانی که امکان استفاده مستقیم از این سامانه را ندارند ، با تلفن 82902555 -  021 تماس گرفته و به صورت مستقیم از خدمات این سازمان بهره‌مند شوند.
 • اتباع خارجی برای ارائه شکایات خود به سازمان قضایی نیروهای مسلح اداره کل رسیدگی به شکایات در تهران مراجعه نمایند.
شما میتوانید از روش های ذیل برای ارسال شکایات خود استفاده نمایید:
 • مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح و انتخاب گزینه «سامانه ملی رسیدگی به شکایات » و تکمیل اطلاعات فرم مربوط.
 •  در صورت ارسال از طریق دورنگار با شماره 021-82902550  همکاران ما در این مرکز شکایت شما را دریافت و در سامانه ملی رسیدگی به شکایات ثبت و شماره پیگیری شما (در صورت ارایه شکایات) و همچنین دیگر اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند. در صورتی که شاکیان محترم به شبکه جهانی اینترنت دسترسی نداشته باشند می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 021-82902555 از آخرین وضعیت شکایت خود اطلاع یابند.
  
* مطالب فوق به دقت مطالعه شد ، اینجانب شکایت خود را که شخصا ذینفع آن بوده و از سازمان قضائی نیروهای مسلح ، تقاضای رسیدگی به آن را دارم ، ارسال می نمایم.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

خانه | بازگشت |
Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما