1397/4/31 يكشنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

سرمایه اصلی پلیس، اعتماد مردم است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه عزت و اقتدار نیروی انتظامی در گرو صیانت از خود است، گفت: سرمایه اصلی پلیس جامعه‌محور، اعتماد مردم است بنابراین ناجا باید همواره به صیانت خود توجه ویژه داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان البرز با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) اظهار داشت: هر کسی باید مراقب نفس خود باشد و از اعمال خود مراقبت کند تا به گناه و اعمال ناپسند آلوده نشود، همه با خود عهد ببندیم سمت گناه و معصیت نرویم.
وی افزود: اگر کارکنان نیروی انتظامی از سلامت برخوردار نباشند شهری که در آن مشغول خدمت رسانی به مردم هستند، سالم نخواهد داشت و امنیت آن نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: آرامش خاطر و رفع نگرانی یعنی امنیت و این مهم به دست نمی آید مگر با بهره مندی از کارگزاران سالم و ارزشی که خود پایبند به اصول اولیه اخلاقی و دینی بوده و از سلامت لازم برخوردار باشند.
وی نیروی انتظامی را جزء سالم ترین اقشار دانست و اظهار داشت: این نیرو به دلیل اینکه با مردم سروکار دارد باید برای حفظ و صیانت خود نسبت به آسیب های احتمالی بیشتر مراقبت کند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی تأکید کرد: فرماندهان نیروهای مسلح به واسطه نقش محوری خود، مسئول تمام اقداماتی هستند که در زیرمجموعه اتفاق می افتد و اگر یک یگان توانست به خوبی عمل کند به خاطر درایت و توانمندی فرمانده آن مجموعه است و بالعکس.
وی در خاتمه با اشاره به اهمیت مسئولیت پذیری در بین کارکنان افزود: هر یک از فرماندهان باید طوری عمل کنند تا افراد زیر مجموعه مسئولیت پذیر باشند تا بتوانند مسئولیت اعمالی را که انجام می دهند، بر عهده بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به تأثیر ملاقات چهره به چهره فرماندهان با زیرمجموعه خود گفت: این عمل می تواند نقش مهمی در پیشگیری از بروز جرایم در بین کارکنان داشته باشد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به آیه شریفه «و الیه ترجع الامور» گفت: همه کارهای ما چه خوب و چه بد، در آخر به سوی پروردگار باز خواهد گشت و مورد حسابرسی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است، در پایان از تعدادی کارکنان انتظامی به دلیل موفقیت در اجرای ماموریت های محوله با اهداء لوح و جوایز نقدی قدردانی شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما