1395/11/17 يكشنبه

همزمان با ایام الله دهه فجر

ساختمان جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

همزمان با ایام الله دهه فجر، در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور و استاندار، ساختمان جدید سازمان قضایی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در مراسم افتتاح این ساختمان گفت: قضاوت مسئولیت خطیر و حساسی است که بر عهده قضات گذاشته شده که باید به وظایف محوله به شایسته ترین صورت عمل شود.
آیت الله مجتهد شبستری خاطرنشان کرد: به رغم تمامی حساسیت هایی که کار قضاوت دارد قضاوت در مورد نیروهای مسلح از اهمیت بیشتری برخوردار است.
امام جمعه تبریز تاکید کرد: مردم باید بدانند قضات افرادی متخصص عالم و مجتهدند که با تخصصی که دارند در مورد سخت ترین موضوعات بهترین قضاوت را انجام می دهند.

در برقراری قسط و عدل در جامعه نباید کوتاهی صورت گیرد
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور نیز در این آئین گفت: برقراری قسط و عدل در جامعه وظیفه اصلی قوه قضائیه است و در این راه نباید هیچگونه کوتاهی صورت گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: قضات و کارکنان قوه قضائیه همواره باید در انجام کارها و قضاوت ها، خوشنودی باری تعالی را در نظر گرفته و به فرامین دینی و قرآنی در قضاوت‌ها و کردارشان عمل کنند.

خوشحالیم که این فضا به امکانات دستگاه قضایی استان افزوده شد
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار داشت: خوشحالیم که امروز این فضا به امکانات دستگاه قضایی استان افزوده شد و امیدواریم که از این فرصت برای ارتقای ضریب رسیدگی قضایی و تحقق اهداف متعالی نیروهای مسلح استفاده شود.
اسماعیل جبارزاده افزود: هرچند ایجاد چنین امکاناتی ضرورت دارد، اما آرزو می‌کنیم که مراجعه مردم به چنین مکان‌هایی کمتر شده و روز به روز از تعداد پرونده‌های قضایی کاسته شود.
وی با اشاره به این که آذربایجان شرقی در چند سال گذشته در سایه تلاش نیروهای مسلح، استان برتر از نظر امنیت بوده است، گفت: این موفقیت در شرایطی حاصل شده است که استان آذربایجان شرقی از نظر جغرافیایی در موقعیت حساسی قرار دارد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که در سال‌های گذشته میزان سرقت و ناامنی در استان افزایش یافته بود، ادامه داد: این وضعیت ناشی از وجود هزاران معتاد بی‌خانمان در سطح شهرها بود که به یکی از آسیب‌های جدی تبدیل شده بود.
جبارزاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت بزرگمردان نیروهای مسلح و همدلی و همکاری دستگاه قضایی، آذربایجان شرقی امروز به استانی عاری از معتاد متجاهر تبدیل شده و ضریب امنیت ارتقا یافته است.
وی اضافه کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا هم آذربایجان شرقی استان نمونه شناخته شده که نقش نیروهای مسلح در این زمینه نیز غیرقابل انکار است.
گفتنی است که ساختمان جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت 6 هزار و 250 متر مربع با زیر بنای 3 هزار و 788 متر مربع با هزینه 68 میلیارد ریال ساخته شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما