1397/7/19 پنجشنبه

معاون قضایی و حقوقی:

دستگاه قضایی باید مستقل عمل کند

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ما باید برای مردم جانانه، مخلصانه و برای رضای حق خدمت کنیم، گفت: دستگاه قضایی باید مستقل عمل کند تا یک دستگاه قضایی سالم داشته باشیم.

محمود صفری در آیین تکریم و معارفه دادستان نظامی استان یزد ضمن عرض تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: نیروهای مسلح یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های کشور هستند.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: خون‌های پاکی نثار شده تا این جایگاه به‌دست‌آمده و با سستی، تنبلی و کوتاهی هیچ چیز به دست نمی‌آید و ما باید قدر این نعمت بزرگ و عزتی که از رهاورد این پایمردی‌ها به دست آورده‌ایم را بدانیم و در عمل شاکر باشیم.

صفری با بیان اینکه آمریکا تمام‌عیار به جنگ اقتصادی آمده و می خواهد ما را از پای درآورد، تصریح کرد: ما مخالف منافع غیر مشروع آمریکا هستیم و با ایستادگی روی پای خود، این نظام را انتخاب کرده‌ایم و مستقل و عزت‌مندانه زندگی می‌کنیم.

وی بابیان اینکه آمریکا می‌خواهد امید و اعتماد مردم را از نظام بگیرد و بگوید که این نظام کارآمد نیست، اذعان داشت: ما شاید در شرایط اقتصادی در تنگنا هستیم؛ اما با خدمت‌رسانی مناسب و باکیفیت به قشر ضعیف می‌توانیم این کار را انجام دهیم و سعی کنیم سختی ها را کمتر کنیم.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه باید خدمت باکیفیت‌تر و بهتری برای مردم انجام دهیم، ابراز داشت: اگر مشکل اقتصادی و تحریم مردم را اذیت و ناراحت می‌کند، حداقل رفتار ما آن‌ها را اذیت و برخورد ما آن‌ها را دچار آسیب نکند و سختی‌های موجود را اضافه نکنیم.

صفری یادآور شد: نیروهای مسلح در حوزه نگهداری از مرزها و پیشگیری از نفوذ اشرار و افرادی که می‌خواهند امنیت ما را مخدوش کنند، به‌خوبی و مردانه ایستاده‌اند و نباید اجازه دهند که امنیت این کشور مخدوش شود.

این مقام قضایی گفت: نباید اجازه ورود قاچاق به کشور داده شود چراکه به مختل شدن اقتصاد و لطمه زدن به تولید کشور کمک می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نیروهای انتظامی گفت: در این سختی‌ها شما با خدمت‌رسانی دقیق به مردم می‌توانید امید را در دل آن‌ها ایجاد کنید و ما به‌عنوان دستگاه قضایی باید مستقل عمل کنیم تا یک دستگاه قضایی سالم داشته باشیم.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در پایان با اشاره به اینکه باید برای مردم جانانه، مخلصانه و برای رضای حق خدمت کرد و صدق در گفتار و کردار داشته باشیم، خاطرنشان کرد: قضات ما باید مهرورز باشند که این بالاترین هنر برای آن‌هاست چون انسان‌های مهرورز محبوب دل‌ها و انسان‌های سنگدل منفور دیگران هستند.

در این آیین محمد حسین حکیمی فرد به عنوان دادستان نظامی استان یزد معرفی شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما