1396/1/26 شنبه

در بازدید از سازمان قضایی قم؛

تأکید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بر اهتمام ویژه به مسائل فرهنگی در دستگاه قضایی

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در اولین سفر استانی خود در سال جدید از سازمان قضایی استان قم بازدید کرد.

در این بازدید که دکتر مهرانفر معاون توسعه مدیریت و منابع، مهدی نهاوندی مدیرکل پشتیبانی و رفاه و مهدی نیازی رئیس اداره مهندسی نیز حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در جریان آخرین وضعیت طرح بازسازی مهمانسرا و ساختمان اداری سازمان قضایی استان قم قرار گرفت.
سپس رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در جمع کارکنان سازمان قضایی استان قم، از حاضران خواست نظرات خود را بیان نمایند و تنی چند از قضات و کارمندان به بیان دیدگاه های خود پرداختند. سپس حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، سال جدید و ایام رجبیه را به حاضران تبریک گفت و اظهار داشت: من همیشه در جلسات تاکید کرده ام که ابتدا حاضران مسائل و نظرات خود را مطرح کنند و معتقدم که کارکنان مسائل کاری خود را می بایست بدون هیچ‌گونه مانعی صریحاً بیان نمایند و ای کاش تمام جلسات، به صورت میزگرد برگزار می شد.
وی افزود: باید طبق روش پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: «حتی با بچه ها هم صحبت و مشورت کنید» عمل نماییم نباید نسبت به طرح مسائل احساس سختی کنیم و با خود بگوییم شاید به صلاح نباشد زیرا گاهی راهکارهایی پیدا می شود که راهگشاست.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با تقدیر از فعالیت ها و تلاش‌های رئیس و کارکنان سازمان قضایی قم گفت: این سازمان، خوب درخشیده و این امر مرهون تلاش تمامی همکاران است و اینکه آقای صیدی گفتند که استان قم در ارزیابی سالیانه رتبه چهارم را کسب کرده خیلی خوب است اما قم باید نمونه باشد.
وی با بیان اینکه این انتظار وجود دارد که سازمان قم رتبه اول را در سطح کشور داشته باشد، تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح در بین ادارات و سازمان‌ها رتبه خوبی دارد؛ این را حفظ کنید چون متولی است که باید حرمت امامزاده را حفظ کند.
وی با اشاره به حساسیت جایگاه سازمان قضایی قم گفت تصریح کرد: اگر کسی از بیرون به این شهر مقدس نگاه کند حساسیت آنرا درک می کند؛ شهر مواصلاتی بین شمال و جنوب کشور است و در طول سال حضرت معصومه (س) بیش از امام رضا (ع) زائر دارد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بر اهتمام جدی به مسائل فرهنگی تأکید کرد و گفت: خداوند تکالیفی بر گردن ما گذاشته که باید به آنها عمل کنیم، و عمل، ناشی از بینش است لذا توجه داشته باشیم که مسائل فرهنگی اصل است.
وی توجه جدی به آموزش مسائل عقیدتی و نحوه برخورد با سربازان را خواستار شد و افزود: آموزش نماز، اصول دین، فروع دین و روخوانی قرآن به این قشر در اولویت قرار گیرد و با سربازی که نزدیک به دو سال در اختیار ماست بدرفتاری و تندی نکنیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما