1397/1/14 سه‌شنبه

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری:

سازمان قضایی نیروهای مسلح برای تحقق اصل عدالت قضایی می‌بایست بیشتر تلاش کند

اولین جلسه رئیس و مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح با کارکنان و مراسم دید و بازدید سال نو، در حسینیه شهید قدوسی این سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم، با اشاره به تلاقی مبارک ماه رجب با ایام عید نوروز گفت: ماه رجب، ماه نزول رحمت الهی به سوی مردم است و از برکات معنوی این ماه بهره ببریم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی عمل صالح توأم با صفای دل در این ماه مهم است، اضافه کرد: قرآن کریم می فرماید: «هر کس عمل صالح انجام دهد در حالی که مومن است، خواه مرد باشد یا زن، به او حیات طیبه پاکیزه می بخشیم» یعنی زندگی خوش و راحت را ارزانی می داریم چون مؤمن قلبش را برای همه چیز آماده کرده و شادابی اش را از دست نمی دهد.
این مقام قضایی رستگاری و درجات انسان در بهشت را به عمل صالح وابسته دانست و تصریح کرد: کسی که به خدا رجوع می کند خداوند او را می پذیرد و همیشه به لطف الهی امید داشته باشیم چون خودش وعده داده است.
وی افزود: درجات بهشت به عدد آیات قرآن یعنی 6666 مرتبه است که مؤمنان می توانند به آن برسند و خداوند وعده داده که مراتب بیشتری را به بندگان صالحش اعطا کند و به الطاف الهی شک و تردید نداشته باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی همچنین با اشاره به کلامی از امیرمؤمنان درباره عمل صالح گفت: حضرت می فرمایند که انتهای کار شما بهشت است منتهی اهل عمل باشید و در راه خدا استقامت و ایستادگی کنید چون شرافت انسان در عمل صالح است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در بخش دیگری از صحبت هایش، استقلال، آزادی، مردم‌سالاری، عدالت و تحقق احکام دین و شریعت را از اصول بنیادین انقلاب در سخنان مهم مقام معظم رهبری در مشهد مقدس برشمرد و گفت: تحقق اصل عدالت قضایی برعهده قوه قضائیه است و سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز از در حوزه مسئولیت خود می بایست برای تحقق این اصل مهم بیشتر تلاش کند.
وی علل و موانع استفاده نشدن کامل از ظرفیت‌ها از نگاه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ناآگاهی افکار عمومی و برخی مسئولان از ثروت انسانی و طبیعی ایران اسلامی یکی از دغدغه های ایشان است لذا با اطلاع رسانی از دستاوردها و فعالیت ها در جلسات به عنوان یک معروف، از جمهوری اسلامی منطقی دفاع کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی، قبیله‌گرایی سیاسی و جناحی را از دیگر علل استفاده نشدن کامل از ظرفیت‌ها از دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: چندی قبل در جمع قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح به آفات سیاست زدگی اشاره کردم و در حال حاضر نیاز داریم که جناح بازی ها به کنار برود و بر نقاط مشترک تمرکز کنیم و منیت ها را به کنار بگذاریم.
وی بر توجه به حمایت از کالای ایرانی، در خریدها و تأمین امکانات مجموعه سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در ادامه بر لزوم توجه مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح به مسئولیت شان تأکید کرد و گفت: در دنیا اگر خطایی در مجموعه ای رخ دهد مسئول استعفا می دهد و ما در این زمینه ضعیف عمل می کنیم.
وب با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: حضرت می فرمایند به مسئولیتی که به شما محول شده توجه کنید که آیا خوب از آن استفاده بهره بردید یا خدا نکرده آن را ضایع کردید؟
این مقام قضایی نظارت بر مجموعه را یکی از وظایف مدیران برشمرد و تصریح کرد: نظارت کنید که آیا کارکنان خوب و به موقع کارهایشان را انجام می دهند؟ در تمام اعمال و رفتار کارکنان، مدیران مسئولیت دارند.
نظم و انضباط اداری از دیگر نکات مورد تأکید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بود.
وی گفت: یکی از قضات پیش من آمد و گفت: کارت حضور و غیاب زدن قضات آیا اهانت به آنها نیست؟ پاسخ دادم که در این مدت طولانی خدمت، آن زمانی که امضاء بود و حالا که کارت و اثرانگشت برای ثبت ورود و خروج است، مرتب این کار را انجام می دادم و این کار را اهانت نمی دانم.
از دیگر خواسته های حجت الاسلام بهرامی برنامه محوری بود که در این باره گفت: بر اساس برنامه و شاخص های سالانه ای که تدوین و به همه استان ها و بخش های ستادی ابلاغ شده حرکت کنیم و برای ارتقای کارها و رسیدن به رتبه های بالاتر، در اجرای برنامه ها با یکدیگر مسابقه بدهیم.
وی بر استفاده بهینه از سرمایه های انسانی و مادی سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز بر این مهم تأکید کردند و مدیران فضایی با نشاط برای کارکنان فراهم آورند و به آنها سرکشی کنند.
توجه به سربازان وظیفه از دغدغه های همیشگی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بوده که در این جلسه نیز به آن اشاره کرد و گفت: در نزدیک دو سالی که این جوانان در کنار ما هستند رضایت مندی آنها را بالا ببریم و با رفتار صحیح با مبانی دینی آشنایشان نماییم تا یادگاری خوبی از دوران خدمت پیش خانوادهایشان ببرند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ابراز امیدواری کرد که سال 1397 خدمت خوبی به مردم در سازمان قضایی نیروهای مسلح ارائه شود و افزود: رضایت خدا در رضایت مردم است و این بیان امیرمؤمنان است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما