1398/6/13 چهارشنبه

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم عزاداری سازمان قضایی مرکز:

مکتب امام حسین(ع) اجازه تسلیم به ما نداده است

مراسم عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور جمعی از مدیران و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این مراسم گفت: موضوع کلیدی، اثرگشا و ضروری این است که عزاداری ها بایستی هدفمند شوند و به دنبال آن جامعه اسلامی با مرام و روش امام حسین (ع) آشنا شود.
وی با بیان اینکه تاریخ، مجاهدین زیادی به خود دیده است ولی نامی از آنها نمانده، افزود: دلیلی که امام حسین (ع) را در دنیا متفاوت و محبوب کرده، مرام ایشان است و امام حسین (ع) مقتدرترین مظلوم است و غریبی است که شهرتش عالم گیر شده است.
حجت الاسلام محمدحسنی در بیان شیوه زندگی سیدالشهدا(ع) «اولویت دادن به معنویات و در راس آن نماز اول وقت حتی در بحرانی ترین شرایط» را یکی از مهمترین مرام های آن حضرت برشمرد و گفت: اینکه حتی در ظهر عاشورا و در بحبوحه جنگ، نماز و اخلاق در رأس امور است، مرام عاشورائیان و حسین ابن علی(ع) است.
وی افزود: دار و ندار اسلام، نماز است و اگر نماز سرپا باشد، اسلام، عدالت و مکتب اسلامی سرپا خواهد بود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره با آیه 279 سوره بقره گفت: اوج مسلمانی مسلمانان این است که نه سرسوزنی ظلم کنند و نه زیر بار ظلم بروند و این خصلت و مرام امام حسین(ع) است و امروزه ندای هیهات مناالذله همه عالم را فرا گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه مرام جمهوری اسلامی هم این است که نه ظلم کند و نه ظلم بپذیرد، افزود: اگر می بینید که دشمنان این همه تلاش می کنند تا ما را تسلیم کنند ولی مسئولان حسین گونه ایستاده‌اند، به این خاطر است که مکتب اسلام و مکتب امام حسین(ع) اجازه تسلیم نداده است و اگر تسلیم شویم از امام حسین(ع) جدا شده ایم؛ باید با تاسی از فرهنگ عاشورا به دنیا فهماند مسلمان زیر بار ظلم نمی رود.
حجت الاسلام محمدحسنی «فدا کردن دار و ندار برای حفظ اسلام» را از دیگر خصوصیات امام حسین(ع) برشمرد و تأکید کرد: امامان برای اقامه اسلام و اجرای احکام اسلامی آمده اند و امام حسین(ع) برای حفظ اسلام، جان خود و همه چیز را فدا کرد و در ظهر عاشورا می فرمایند: «اگر دین محمد(ص) جز با کشته شدن من پا برجا نمی ماند پس ای شمشیرها مرا دریابید.»

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما