1396/4/21 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

با آمادگی نیروهای مسلح دشمن حتی فکر تجاوز را به خود راه نمی‌دهد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح را عاملی بازدارنده ای دانست که دشمن حتی فکر تجاوز را هم به خود راه ندهد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در گردهمایی سراسری روسای بازرسی یگان‌های نزاجا در مشهد تأکید کرد: بازرسی ها در نیروهای مسلح باید تقویت شوند.
وی به نقش بازرسی های یگان های نظامی و انتظامی در صیانت از نیروها اشاره کرد و افزود: بازرسی ها فعال حرکت کنند و پشتکار جدی داشته باشند که خوشبختانه تا به امروز این چنین بوده اند.
این مقام قضایی از بازرسی ها به عنوان امین فرماندهان نام برد و گفت: طبق فرمایش امیر المومنین علی (ع) بازرسان و ناظران، عیون نظام اسلامی محسوب می شوند.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر سازمانی است، گفت: هدف از بازرسی، از بین بردن نقاط ضعف و تقویت نقاط مثبت است و بازرسی و نظارتی کارآمد است که دارای استانداردهایی مانند مشاهده و اصلاح دقیق باشد.
وی افزود: اگر نتیجه بررسی های نظارت و بازرسی دقیق باشد و در اعطای مسئولیت به افراد لحاظ شود، باعث کارآمدی خواهد شد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه، به بحث خودکفایی در نیروهای مسلح پرداخت و گفت: زمانی که دشمنان ما را در تحریم قرار دادند نیروهای مسلح ما با اتکا به توانمندی های خود توانستند به باور برسند و در بسیاری از جهات به سمت خودکفایی پیش بروند.
این مقام قضایی در خصوص اقتدار نیروهای مسلح نیز گفت: اقتدار و آمادگی در نیروهای مسلح ما باید به گونه ای باشد که دشمن حتی فکر تجاوز را هم به خود راه ندهد.
وی ولایی، اسلامی و مردمی بودن را از راهبردهای مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست.

* فعالیت بازرسان، ضامن حرکت کارکنان ارتش در مسیر ولایت‌مداری و عدالت محوری است
فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در این همایش گفت: فعالیت بازرسان ارتش ضامن حرکت کارکنان این مجموعه در مسیر ولایت‌مداری و عدالت محوری است.‏ ‏
امیر سرتیپ کیومرث حیدری افزود: همه ارتشیان باید در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنند و در این مسیر تمام توان خود را به کار گیرند.
‏ وی اظهار داشت: پیش بینی، تجزیه، تحلیل و برآورد به عنوان نخستین رفتار بازرسان ارتش باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.‏
این مقام نظامی تصریح کرد: مهمترین آموزه‌ای که در قرآن کریم مورد اشاره قرار گرفته، بررسی اوضاع و شرایط و هشدار و راهنمایی به موقع است که باید از این روش پیروی کرد.‏
امیر حیدری با تأکید بر این که بازرسان باید در نقش یک داور بی‌طرف، اوضاع و شرایط را بررسی کنند، افزود: بازرسان باید بتوانند در نقش‌های مختلف انجام وظیفه کرده و خود را برای هرگونه شرایطی آماده کنند.‏
وی اظهار داشت: دومین اقدام بازرسان باید اطلاع رسانی دقیق و به موقع باشد که از آن به عنوان پیشگیری توام با اقدام یاد می‌شود.
‏وی گفت: انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در این نیرو باید بر مبنای شایسته ‌سالاری باشد و ضامن اجرای این مهم بازرسی‌ها هستند.‏
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: پیشگیری در شرایط فعلی به عنوان یک علم شناخته می‌شود و نباید از آن به عنوان یک فن یاد کرد و فعالیت بازرسان در حوزه پیشگیری همچون فعالیت یک داروساز محسوب می‌شود.
‏امیرحیدری افزود: رعایت موارد ایمنی و ارائه تذکرات لازم در ارتش از جمله مواردی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود تا از بروز حوادث جلوگیری به عمل آید.‏
وی با تاکید بر این که با یک اقدام بهنگام می‌توان از بروز حوادث بزرگ جلوگیری کرد و شرایط بهتری را برای نیروی زمینی ارتش به وجود آورد، اظهار داشت: اقدام به موقع، سومین رویکردی است که باید بازرسان ارتش به صورت ویژه آن را اتخاذ کنند.
‏امیر حیدری اظهار داشت: بازرسی نیروی زمینی ارتش عملکرد بسیار موفقی داشته و بارها از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب مورد قدردانی قرار گرفته است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما