1396/4/16 جمعه

توصیه های مهم دادستان کل کشور خطاب به روسای پلیس آگاهی

دادستان کل کشور خطاب به روسای پلیس آگاهی گفت: اگر زیرمجموعه قضا نیستید اما به نسبت، کار قضا انجام می دهید و آموزش برای مجموعه باید بسیار مهم باشد.

به گزارش رسانه ها، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در گردهمایی روسای پلیس آگاهی در محل ناجا اظهار کرد: در دستگاه قضایی، کسی که رشته حقوق خوانده و دوره کارآموزی را یکسال طی کرده است، وقتی پشت میز قضاوت می نشیند ،می بینیم صفر است؛ چرا که باید در مرحله عمل کار را تجربه کند؛ بحث بازجویی، تحقیق، ورود به کار نسبتا قضایی، کار بسیار پراهمیت و سنگینی است و باید آموزش مستمرا انجام شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اگر در این مجموعه کاری که باید انجام شود، در چارچوب قانون و موازین شرعی صورت نگیرد اولین آسیب به خود ما برمی گردد؛ برای انجام کار درست مراقبت های ویژه لازم است و اگر در برخورد و ورود به تحقیقات از حد و مرز لازم عبور کنیم باید جواب وجدان را بدهیم.

وی افزود: اگر رعایت یک سری موازین را در برخورد با جرم نکنیم و با فرد مستحق برخورد ، برخورد نکنیم و از آن طرف فردی بی گناه و بدون اینکه مستحق مجازات داشته باشد، به دست مجازات سپرده شود، بسیار خطرناک است؛ حواسمان باشد تا کار ما باعث فرو ریختن دیوار آبرو و حیثیت یک خانواده نشود و همانگونه که وظیفه داریم با جرم و مجرم برخورد و جامعه را از وجود آن پاک سازی کنیم به همین ترتیب مراقبت باشیم تا آبروی کسی را نبریم.

این مقام قضایی با مهم خواندن هر دو طرف قضیه و سنگین بودن بار بر دوش مسئولان با توجه به اهمیت کار، تصریح کرد: در دستگاه قضایی کم و بیش شاهد این مشکل هستیم و رییس دادگستری استان تهران چند وقت قبل گزارشی به من داد که در آن، تخلف و جرم مقام قضایی آورده شده بود که 17 سال سابقه کاری داشت؛ پس نباید بگویم من سال چندم کارم است و مشکل گریبانگیر من نمی شود؛ لغزش همیشه و در هر حال وجود دارد.

منتظری با بیان اینکه جامعه از ما انتظار تلاش در ایجاد محیط سالم و امن را دارد، این را خواست عموم مردم دانست و خاطرنشان کرد: امنیت بدست شما تامین می شود و نیروی انتظامی مسئول امنیت جامعه است. البته باید بین دستگاه های مختلف هم افزایی وجود داسته باشد و این هم افزایی موجب ایجاد امنیت در جامعه شود.

دادستان کل کشور ادامه داد: ناجا در فراهم کردن بستر امنیت در جامعه گام های افتخارآفرینی برداشته است و نقش نیروی انتظامی در ایجاد امنیت برای مردم ستودنی است.

دادستان کل کشور با ذکر چند توصیه، افزود: مقوله امنیت بسیار مهم است و می توان مدعی شد اولین و مهمترین عنصر یک جامعه رو به ترقی امنیت است و زیر لوای امنیت است که کاسب و بازاری کسب و کار می کند، دانشجو درس می خواند، چرخ های صنعتی می چرخد، پزشک به درمان بیماران می پردازد، پژوهشگر پژوهش می کند ، دولتمردان تصمیم گیری می کنند ، مردم اوقات فراغت را به سیاحت پرداخته و ناموس خود را حفظ می کنند.

وی با اشاره به وضعیت منطقه ادامه داد: در کنار گوش ما در عراق و سوریه می بینید که ناامنی چه بلایی بر سر مملکت و مردم در آورده است؛ شهر، ویران، نوامیس مردم در دست تروریسم، چرخ اقتصاد تعطیل و علم آموزی مختل شده است.

به گفته وی، وجود امنیت در کشور با توجه به خونریزی، جنگ و تعدی در منطقه حاصل همدلی و هم افزایی و همچنین حاصل زحمات ماموران نیروی انتظامی است؛ حرکت تروریستی چند هفته قبل در تهران هم که منفذی باز شد و تعداد اندکی تروریست ها راه پیدا کردند ، تلنگری بود تا هشیار و متوجه باشیم و سریع، چرایی این اتفاق را بررسی کنیم ؛ چون اگر به گوشه ای از هماهنگی ناجا و اطلاعات خدشه وارد شود آسیب می بینیم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: خواسته دشمن این است کشور ما را هم اینگونه با مشکل مواجه کند که تلاش شما باعث شد این فضای امن داشته باشیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما