1395/11/23 شنبه

نماینده پارلمان مصر:

موضوع مبارزه با تروریسم باید به دادگاه‌های نظامی سپرده شود

نماینده پارلمان مصر با تأکید بر ضرورت اصلاح برخی قوانین جهت موفقیت در امر مبارزه با تروریسم گفت: باید موضوع مبارزه با تروریسم به دادگاه نظامی سپرده شود تا رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این پدیده بشکلی سریع و فوری انجام شود.

«حسین خاطر»، نماینده پارلمان مصر در گفت‌وگو با فارس در قاهره، تصریح کرد: مسئولیت انتشار پدیده تروریسم در منطقه مستقیماً متوجه آمریکاست و در درجه دوم متوجه کشورهایی چون ترکیه است که با حمایت از این پدیده نقش مهمی در رشد و قدرت‌گیری آن ایفا کردند.

نماینده پارلمان مصر افزود: تمام کشورهای منطقه که در معرض تهدیدات و خطرات این پدیده شوم هستند، باید با جدیت و قدرت هرچه‌ بیشتر راه مبارزه با این پدیده و حامیان آن را ادامه دهند و مانع رشد و قدرت گیری بیش از پیش این غده سرطانی شوند.

وی با اشاره به اینکه مصر از جمله کشورهایی است که مبارزه‌ای جدی با خطر تروریسم در داخل مرزهایش، با تمرکز دوچندان در استان پهناور و مهم سینا را آغاز کرده به حمایت گسترده و همه جانبه مردمی در مصر اشاره کرده و افزود: این حمایت گسترده و همه جانبه رهاورد هوشیاری و بیداری مردم مصر است که به عمق توطئه‌ای که آنها را تهدید می‌کند، پی برده‌اند.

خاطر درباره قطر نیز گفت: قطر از جمله کشورهایی است که مجری توطئه‌های بیگانگان در منطقه از جمله در مصر بوده و باید این کشور، در کنار شبکه دروغ پراکنی‌اش موسوم به شبکه الجزیره را همواره خطری جدی علیه امنیت داخلی مصر بدانیم.

وی با اشاره به تلاش‌های قطر برای محروم کردن مصر از آب رودخانه نیل در جنوب کشور گفت: بی‌تردید هدف دوحه از مشارکت در ساخت سد النهضه اتیوپی، لطمه زدن به منافع ملی مصر است، اما توجه ندارد که مصر بزرگ‌تر و قدرتمندتر از آن است که از این توطئه‌ها آسیب ببیند.

نماینده پارلمان مصر درباره توطئه جنگ داخلی و فتنه‌انگیزی طایفه‌ای داخل این کشور گفت: طوایف و گروه‌های مختلف در طول تاریخ دیرینه و کهن مصر همواره زندگی مسالمت‌آمیزی کنارهم داشته‌ و در هیچ مرحله‌ای از تاریخ مصر نشانی از درگیری‌های طایفه‌ای و مذهبی مشاهده و یا ثبت نشده است.

خاطر با تاکید بر ضرورت تعدیل و اصلاح برخی قوانین اجرایی جهت موفقیت در امر مبارزه با تروریسم گفت: باید قضیه و موضوع مبارزه با تروریسم به دادگاه نظامی سپرده شود تا رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این پدیده بشکلی سریع و فوری صورت گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما