1397/3/25 جمعه

آمریکا در حمایت از صهیونیست‌ها از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می‌شود

منابع دیپلماتیک می‌گویند مذاکرات نمایندگان ترامپ و مقامات سازمان ملل که با محوریت اصلاح ساختار شورای حقوق بشر این سازمان برگزار شده بود، شکست خورده و آمریکا به زودی در اعتراض به محکومیت همیشگی صهیونیست‌ها در این شورا، از آن خارج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع دیپلماتیک از شکست مذاکرات نمایندگان دولت آمریکا و سازمان ملل متحد بر سر نحوه اصلاح ساختار شورای حقوق‌ بشر این سازمان و احتمال خروج آمریکا از این شورا خبر دادند.

آمریکا به درج دائمی جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد معترض است.

آنطور که منابع دیپلماتیک به رویترز گفته‌اند، احتمال دارد که آمریکایی‌ها با توجه به شکست مذاکرات با سازمان ملل، به زودی واکنش نشان دهند و در اولین گام، در نشست ژنو که نشست‌ اصلی اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل است، شرکت نکنند.

این منابع گفته‌اند که خروج آمریکا از شورای حقوق بشر، قطعی شده و حالا دیگر، بحث خروج یا عدم خروج مطرح نیست و سوال این است که آمریکا چه زمانی از شورا خارج می‌شود.

«نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، سال گذشته در برابر اعضای شرکت‌کننده در نشست ژنو گفته بود که اگر «تعصبات مزمن ضداسرائیلی» از دستور کار شورا کنار گذاشته نشود، آمریکا این نهاد بین‌المللی را ترک می‌کند.

آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری «جورج بوش» پسر، در اعتراض به همین مورد، سه سال از شورای حقوق بشر خارج شده بودند ولی در سال 2009، دولت «باراک اوباما» دوباره به این نهاد بازگشت.

«آویوا راز شچتر» سفیر رژیم صهیونیستی در ژنو، اخیراً شورای حقوق بشر را به «انتشار اکاذیب در خصوص اسرائیل» متهم کرده بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما