1398/9/1 جمعه

وزیر دادگستری فرانسه بر ناکارآمدی سیستم قضایی این کشور اذعان کرد

نیکول بلوبت، وزیر دادگستری فرانسه بر ناکارآمدی سیستم قضایی این کشور در دفاع از حقوق زنان فرانسوی در زمینه خشونت علیه زنان اعتراف کرد.

وزیر دادگستری فرانسه بر ناکارآمدی سیستم قضایی این کشور اذعان کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فرانس ۲۴، نیکول بلوبت، وزیر دادگستری فرانسه اذعان کرد: «سیستم قضایی فرانسه برای حمایت و پشتیبانی در زمینه دفاع از حقوق زنان فرانسوی ناکارآمد است.»

وزیر دادگستری فرانسه، در واکنش به کشته شدن یک زن چهل ساله فرانسوی توسط همسرش و در مقابل چشمان دختر این خانواده، اظهار داشت: «من به عنوان یک مسئول سیاسی، یک بار دیگر تاکید می‌کنم که ما به این نوع شرایط موجود در فرانسه اطمینان نداریم.»

وی ادامه داد: «من نمی خواهم بگویم که ما هیچ کاری انجام نداده ایم و یا قضات فرانسوی در این زمینه با شکست روبرو شده اند؛ بلکه می‌خواهم بگویم که به طور کلی، سیستم ما برای حمایت و پشتیبانی از این گونه زنان فرانسوی کارآمد نیست. ما برای بهبود و اصلاح این شرایط، باید هر کاری می‌توانیم انجام دهیم.»

خشونت علیه زنان فرانسوی از قبیل خشونت‌های خانوادگی، آزار و اذیت‌های جنسی و تبعیض جنسیتی از جمله معضلات اساسی دولت، جامعه و سیستم قضایی فرانسه به شمار می‌آید.

براساس آمار رسمی اعلام شده، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از یکصد و بیست زن در فرانسه، بر اثر خشونت‌های خانوادگی به قتل رسیده‌اند، که این آمار نشانگر افزایش شمار قتل‌های خانوادگی نسبت به سال ما قبل از آن است.

وزارت کشور فرانسه در گزارشی آمار کشته شدگان خشونت‌های خانوادگی در سال ۲۰۱۷ میلادی را ۱۳۰ زن اعلام کرده است که نسبت به سال گذشته آن یعنی سال ۲۰۱۶ میلادی، تعداد ۷ نفر بیشتر بوده است.

با قتل یک زن دیگر در یکی از شهر‌های فرانسه در ناحیه آلزاس، شمار زنانی که از ابتدای سال جاری میلادی بر اثر خشونت خانگی در این کشور کشته شده‌اند به ۱۳۱ نفر رسید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما