1396/5/5 پنجشنبه

محاکمه و بازداشت عوامل داعش توسط دادگاه نظامی روسیه

دادگاه نظامی شهر یکاترین بورگ در منطقه اورال روسیه محاکمه سه شهروند تاجیکستان را به اتهام جذب افراد به گروه تروریستی داعش آغاز کرده و یک جوان تاجیک نیز در روسیه به اتهام کمک مالی به داعش بازداشت شده است.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سایت .ural.aif.ru مقامات قضایی یکاترین بورگ اتهام این سه تاجیکستانی بازداشت شده را تاسیس گروهی به نام "راهنما به سوی دولت اسلامی (داعش)" برای تبلیغ افکار این گروه تروریستی و جذب افراد به عضویت آن اعلام کرده اند.

نام این سه شهروند تاجیکستان مصطفی نورعلی‌اف، صدرالدین نصرالدین‌اف و عبدالرشید جاویدی اعلام شده است.

ذاکر یوسف‌اف از اعضای اصلی گروه راهنما به سوی داعش که قبلا به 16 سال زندان محکوم شده و با مقامات قضایی روسیه همکاری کرده است اکنون به عنوان شاهد در روند محاکمه سه شهروند تاجیکستان حضور دارد.

خبرگزاری روسی تاس هم با استناد به منابع امنیتی روسیه از بازداشت یک جوان 26 ساله تاجیک به اتهام کمک مالی به گروه تروریستی داعش خبر داد.

این منابع اعلام کرده‌اند که شهروند بازداشت شده تاجیکستان پس از یک سال مکاتبه با مبلغان گروه تروریستی داعش از طریق شبکه‌های اجتماعی به این گروه تکفیری کمک مالی کرده است.

مقامات قضایی روسیه می گویند که اتهام کمک مالی به سازمانهای تروریستی بر اساس قوانین جنایی این کشور می‌تواند تا 20 سال زندان را برای مجرمان همراه داشته باشد.

مقامات خدمات امنیت فدرال روسیه اعلام کرده اند که طی سال‌های اخیر از جذب بیش از 100 شهروند تاجیکستان به گروه تروریستی داعش جلوگیری کرده اند.

از سوی دیگر یوسف رحمان دادستان کل تاجیکستان گفته است که 80 درصد از شهروندان این کشور که با پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه و عراق رفته اند، در قلمرو روسیه به عنوان کارگر مهاجر فعالیت می کردند.

به گفته کارشناسان تاجیک، مشکلات اقتصادی، حقوقی و معیشتی کارگران مهاجر تاجیکستانی در روسیه موجب می‌شود که آنان فریب تبلیغات گروه تروریستی داعش را بخورند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما