1396/9/7 سه‌شنبه

خودکشی یک فرمانده نظامی چین که به فساد متهم شده بود

یک فرمانده عالی‌رتبه ارتش چین که به فساد متهم شده بود، اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ «ژانگ یانگ»، یک عضو ارشد کمیسیون مرکزی ارتش، درمورد ارتباط با برخی مقامات فاسد چین تحت بازجویی قرار داشت و چند روز پیش در خانه، خود را به دار آویخت.

خبرگزاری شین هوا امروز (سه شنبه) خبر خودکشی این فرمانده عالی رتبه ارتش را رسانه‌ای کرد. تحقیقات از «ژانگ یانگ» در چارچوب عملیات مبارزه با فساد در چین صورت گرفت که پس از کارکنان دولتی، حالا به نیرو‌های مسلح این کشور رسیده است.

«ژانگ یانگ» به دلیل ارتباط با ژنرال «گائو باکسیانگ» که پیش از این به فساد متهم شده بود، تحت بازجویی قرار داشت. در پرونده اتهام «ژانگ» عبارت «نقض شدید قوانین انضباطی» قید شده بود. این مقام عالی رتبه نظامی به گرفتن و پرداخت رشوه و نامشخص بودن اصل مبالغ کلانی که در اختیار داشت، متهم شده بود.

خبرگزاری شین هوا اعلام کرد: «ژانگ» در بعدازظهر ۲۳ نوامبر، در منزل شخصی، خود را به دار آویخت.

«ژانگ» مدیر اداره امور سیاسی در ارتش بود و منابع دولتی تا زمانی که خودکشی کرد، خبر تحقیقات از او را رسانه‌ای نکرده بودند.

از زمانی که «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین، ۵ سال پیش قدرت را در این کشور به دست گرفت، تمرکز خود را برای مقابله با فساد میان مقامات دولتی و در بخش‌های مختلف وازرتخانه‌ای قرار داد.

افسران بازنشسته ارتش چین اذعان کرده اند، اختلاس و فساد مالی در پیکره ارتش به اندازه‌ای گسترده شده است که بدون شک توانایی نظامی چین را در جنگ‌ها تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. تاکنون نیز بسیاری از مقامات عالی رتبه ارتش چین در همین ارتباط مورد بازجویی قرار گرفته و راهی زندان شده اند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما