1397/6/8 پنجشنبه

پلیس آمریکایی به خاطر قتل نوجوان سیاه پوست به ۱۵ سال حبس محکوم شد

دادگاه آمریکایی، مامور پلیس سفیدپوست این کشور را در قتل نوجوان ۱۵ ساله سیاه پوست در «دالاس» مجرم شناخت و به ۱۵ سال حبس محکوم کرد؛ حکمی که خانواده متوفی از آن انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، با گذشت بیش از یک سال و چهار ماه از قتل «جوردن ادواردز» نوجوان سیاه پوست آمریکایی توسط یک پلیس سفیدپوست، دادگاه این مامور دولتی را در این پرونده مجرم شناخت و برایش ۱۵ سال حبس درنظر گرفته است.

نهم اردیبهشت ۱۳۹۶ (۲۹ آوریل ۲۰۱۷) بود که ادواردز ۱۵ ساله در حال خروج از یک میهمانی در حومه شهر «دالاس» در ایالت تگزاس با شلیک مرگبار یک مامور پلیس سفیدپوست جانش را از دست داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، «رُی اولیور» مامور پلیس در حالی به پشت سر این نوجوان شلیک کرد که او در صندلی جلوی یک خودرو در حال خروج از میهمانی بود.

موضوع جنجالی‌تر در قتل جوردن ادواردز، این بود که این نوجوان مسلح نبود و هیچ سلاحی همراه نداشت.

پنجم می ۲۰۱۷ پس از مسجل شدن قصور مامور پلیس در قتل این نوجوان، او دستگیر و از اداره پلیس اخراج شد.

سرانجام با طی شدن روند قضایی، دادگاه روز چهارشنبه (دیروز) اولیور را در قتل مجرم شناخت و تنها به ۱۵ سال زندان و پرداخت ۱۰ هزار دلار محکوم شد.

خانواده ادواردز از حکم صادر شده توسط دادگاه برای ۱۵ سال حبس به شدت انتقاد کردند و آن را حکمی «بسیار خفیف و سبک» خوانده‌اند.

پیشتر دادستان‌های این پرونده خواستار حداقل ۶۰ سال حبس شده بودند.

خشونت‌های پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان از یک سو و احکام سبک دادگاه‌ها علیه ماموران قاتل و متخلف از سوی دیگر، بارها جنجال به پا کرده و حتی برخی مواقع عامل اعتراض‌های سراسری در شهرهای مختلف آمریکا بوده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما