1397/6/14 چهارشنبه

خشونت پلیس آمریکا یک سیاه‌پوست دیگر را به کام مرگ کشاند

یک جوان ۲۵ ساله آمریکایی پس از آنکه از سوی پلیس این کشور هدف حمله با شوکر برقی قرار گرفت در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، این جوان ۲۵ ساله در شهر «تالسا» ایالت «اوکلاهما» در زمان دستگیری از سوی افسران پلیس آمریکا، با بدن نیمه عریان هدف شوک الکتریکی قرار گرفت.
این در حالی است که ویدئو‌های منتشر شده نشان می‌دهد پلیس در حالی این جوان را با شوکر برقی هدف حمله قرار داده که بدن وی در برابر شوک الکتریکی واکنشی شدید نشان می‌دهد.
این ویدئو که از سوی پلیس تالسا منتشر شده نشان می‌دهد پیش از آنکه گروهی از افسران این جوان سیاه‌پوست را با شوکر برقی هدف قرار دهند یکی از افسران فریاد می‌زند که باید او را هدف شوک الکتریکی قرار دهیم.
پلیس آمریکا قصد بازداشت «جاشوا هاروی» را به دلیل آنچه بر هم زدن نظم عمومی خوانده، داشته است.
این حادثه روز ۲۴ آگوست روی داده است.
جاشوا هاروی پس از این حادثه به مرکز پزشکی «سنت جان» منتقل شده و روز ۲۷ آگوست و دقیقا ۲ روز پیش از سالروز تولد ۲۶ سالگی‌اش جان خود را از دست داده است.
مرگ این جوان سیاه‌پوست در حالی روی داده که تاکنون گزارش‌های بسیاری از خشونت پلیس آمریکا به خصوص علیه سیاه‌پوستان منتشر شده است.
یک مطالعه جدید در این زمینه نشان می‎دهد که نسبت آمریکایی‌های سیاه پوستی که توسط پلیس کشته شده‎اند، نسبت به بررسی‌های قبلی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.
طبق بررسی منتشر شده مجله آمریکایی سلامت عمومی در سراسر کشور، مردان سیاه پوست سه برابر بیشتر از مردان سفیدپوست توسط پلیس کشته شده‎اند. محققان براساس تجزیه و تحلیل قتل مردان بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ دریافته‎اند که ۸ درصد قتل‌ها توسط پلیس رخ داده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما