1396/2/28 پنجشنبه

غالب سربازان اخراج شده آمریکایی از اختلال روانی رنج می‌برند

براساس گزارش یک دیده‌بان آمریکا بیش از ۶ تن از هر ۱۰ مامور امنیتی و نظامی آمریکایی که به دلیل انجام نادرست وظیفه از کار خود برکنار شده‌اند دچار بیماری‌های روانی و مغزی بوده‌اند در حالی که بسیاری از آنها شایسته دریافت خدمات درمانی از سوی اداره امور سربازان بازنشسته شناخته نشده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، دفتر مسئولیت دولتی آمریکا به عنوان یک دیده‌بان مستقل دولتی گزارش داده است: حدود ۵۷ هزار تن از ۹۱ هزار ماموری که طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ از انجام خدمات نظامی خود منع و یا اخراج شده‌اند، دچار اختلال استرس پسا سانحه‌ای، ضربه مغزی یا سایر بیماری‌های روانی پیش از اخراج خود بوده‌اند.

این مرکز با استفاده از اطلاعات مرکز داده‌های منابع انسانی وزارت دفاع مشخص کرده است که ۱۶ درصد سربازان اخراج شده به دلیل انجام نادرست وظایف دچار عارضه ضربه مغزی یا اختلال استرس پسا سانحه‌ای بودند. ۴۶ درصد باقی مانده نیز شرایط روانی دیگری را تجربه کردند که اکثرا مرتبط با اختلالات مغزی در رابطه با سوء مصرف الکل یا سایر مواد بوده است.

تنها ۳۸ درصد از نیروهایی که به دلیل انجام نادرست وظایف از سمت‌های خود برکنار و یا اخراج شده‌اند دچار شرایط خاص روحی یا روانی نبودند.

این آژانس دیده‌بان همچنین گزارش داده است که سیاست‌های ارتش آمریکا در ارتباط با بیماری‌های مغزی و اختلالات روانی منطبق بر قوانین و سیاست‌های پنتاگون نیست.

در این گزارش تاکید شده است: وزارت دفاع آمریکا باید برای بررسی مشکلات روانی یا ضربه مغزی ارزیابی‌های جدیدی را انجام دهد و پس از آن حکمی درخصوص انجام نادرست وظایف از سوی سربازان صادر کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما