1398/12/27 سه‌شنبه

آزادی مزدور صهیونیست‌ها با فشار آمریکا و حکم دادگاه نظامی لبنان

حزب‌الله لبنان دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای به حکم دادگاه نظامی لبنان برای آزادی «عامر الفاخوری» مزدور رژیم صهیونیستی اعتراض و اعلام کرد که این حکم، تحت فشار و تهدیدهای آمریکا صادر شده‌ است.

به گزارش المیادین، در بیانیه حزب الله آمده است: از روز بازداشت مزدور قاتل الفاخوری، فشارها و تهدیدهای آمریکا بر لبنان برای آزادی وی نیز آغاز شد.

حزب الله افزوده است: فشارهای آمریکا متأسفانه نتیجه داده و دادگاه نظامی لبنان حکم اشتباه خود برای آزادی قصاب الخیام را صادر کرد.

حزب الله لبنان افزود: برای رییس دادگاه نظامی لبنان و همدستان وی بهتر آن بود که به جای تن دادن به فشارهای آمریکا، استعفا می‌دادند.

در این بیانیه همچنین آمده است که امروز، روز ناراحت کننده‌ای برای لبنان و عدالت است و این تصمیم تأسف، خشم و انزجار را می‌طلبد.

دادگاه نظامی لبنان روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عامر الیاس الفاخوری مزدور رژیم صهیونیستی معروف به «قصاب الخیام» آزاد است و احکام صادره پیشین او شامل گذشت زمان شده و باطل و مردود است.

فاخوری که به دلیل کشتن و شکنجه کردن زندانیان بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان به «قصاب الخیام» معروف است، شهریورماه گذشته از آمریکا به بیروت آمد و بازداشت شد و در بازجویی به همکاری با رژیم صهیونیستی اعتراف کرد.

وی در سال ۲۰۰۰ میلادی با سفر به فلسطین اشغالی، گذرنامه اسرائیلی دریافت کرد و از آنجا راهی آمریکا شد و تابعیت این کشور را گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما