1396/7/14 جمعه

حکم حبس ابد برای ۴۲ سرباز ترکیه به جرم تلاش برای قتل رئیس جمهور

دادگاهی در ترکیه ۴۲ سرباز سابق ارتش را در خصوص تلاش برای قتل رئیس جمهور این کشور در جریان کودتای نظامی سال گذشته مجرم دانسته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دادگاهی در ترکیه روز چهارشنبه 42 سرباز سابق ارتش را در خصوص تلاش برای کشتن رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در جریان کودتای نظامی جولای 2016 مجرم تشخیص داده و اکثر آنها را به حبس ابد محکوم کرده است.
قاضی این پرونده علیه 42 سرباز از 47 متهم اعلام جرم کرده و اکثر آنها را به حبس ابد محکوم نموده است. محاکمه این افراد از فوریه آغاز شده بود. این یکی از بزرگترین پرونده های مربوط به کودتای نظامی سال گذشته است که تاکنون به نتیجه رسیده است. یکی از متهمان این پرونده نیز تبرئه شده و یک نفر نیز به دادگاه دیگری منتقل شده است. هیچ حکمی علیه 3 فرد دیگری که به صورت غیابی محاکمه شدند، صادر نشده است.
معترضان با تجمع در بیرون ساختمان دادگاه به سوی متهمان، تخم مرغ و بطری های پلاستیکی پرتاب کردند. دادگاه پیش از صدور رای قاضی این پرونده، آخرین دفاعیات متهمان را شنیده است. برخی از متهمان تاکید کردند که این دادگاه تحت فشار سیاسی اقدام به صدور رای کرده و نمی توانسته است یک محاکمه عادلانه را انجام دهد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما