1395/11/29 جمعه

دستگیری ۵۵۰ نظامی فراری سریلانکا ظرف یک روز

یک مقام ارتش سریلانکا اعلام کرد، در راستای طرح این ارتش برای مقابله با فرار نظامیان که از زمان پایان جنگ داخلی این کشور تشدید شده اخیراً در عرض یک روز حدود ۵۵۰ سرباز فراری بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش سریلانکا در تعقیب حدود ۴۳ هزار نیروی فراری خود است که به رغم اعلام طرح دولت این کشور برای عفو عمومی آنها از تسلیم شدن داوطلبانه سرباز زده‌اند.

با این حال از زمان پایان دوره این عفو در ماه دسامبر عملیات‌ها برای بازداشت این نظامیان فراری آغاز شده است.

پایان دوره این عفو سبب شده که سربازان دیگر امیدی به اجتناب از دادگاه نظامی نداشته باشند.

روشن سنویراتنه، یک مقام ارتش سریلانکا گفت: تعداد ۵۴۶ سرباز فراری در یک عملیات در روز پنجشنبه دستگیر شدند که این بیشترین میزان سربازان فراری دستگیر شده در عرض یک روز شده است.

وی ادامه داد: کسانی که در زمان دوره عفو یک ماهه تسلیم شدند این اختیار را دارند که یا مجددا به ارتش بپیوندند یا به طور قانونی از ارتش جدا شوند.

به گفته مقامات سریلانکا بیش از ۹ هزار افسر و سرباز ارتش این کشور از عفو اعلام شده بهره برده و برای اجتناب از مجازات خود را تسلیم کردند.

ارتش سریلانکا متشکل از نیروی هوایی،‌ دریایی و زمینی در مجموع حدود ۲۷۵ هزار پرسنل دارد اما مشکل فرار نظامیان گریبان آن را گرفته است.

در طول جنگ ۳۷ ساله با جدایی طلبان تامیل که در ماه مه ۲۰۰۹ پایان یافت، سربازان بسیاری از ارتش سریلانکا فرار کردند اما این مساله حتی بعد از پایان جنگ نیز مساله ساز بوده است.

مقامات سریلانکا می‌گویند بخش زیادی از علت این فرارها در دوران صلح مربوط به درآمد کم و افزایش شغل‌های با درآمد بهتر در بخش خصوصی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما