1398/7/10 چهارشنبه

فرمانده نیروی هوایی عراق و شش افسر دیگر دادگاهی می‌شوند

سپهبد خلبان «انور حمه امین» فرمانده نیروی هوایی عراق به همراه شش تن دیگر از همکارانش در فرماندهی نیروهای هوایی عراق با تشکیل پرونده قضایی به دادگاه نظامی احاله شدند.

رسانه های عراق دیروز نامه رسمی «نجاح الشمری» وزیر دفاع عراق را که طی آن سپهبد خلبان انور حمه امین و شش تن دیگر از فرماندهان نیروهای هوایی را به دادگاه نظامی احاله کرده است، منتشر کردند.

در نامه نجاح الشمری، به اتهامات این فرماندهان نیروی هوایی اشاره نشده اما از دادگاه نظامی خواسته شده است که طبق قانون مجازات های نظامی با آنها برخورد کند.

گزارش های خبری سابق حاکی است که انور حمه امین متهم به فساد و هدر دادن دارایی عمومی است.

دستگاه نظامی عراق این روزها درگیر مسائل داخلی مختلفی است که بعد از موضوع سپهبد «عبدالوهاب الساعدی» و برکناری او از فرماندهی نیروهای سازمان مبارزه تروریستی و احاله شدنش به وزارت دفاع برای وضعیت «در انتظار خدمت» این دومین موضوعی است که دستگاه نظامی عراق درگیر آن شده است.

پیش از این نیز موضوع سپهبد «محمود الفلاحی» فرمانده عملیات امنیت استان الانبار و اتهامش به جاسوسی برای آمریکایی ها برای مدتی وزارت دفاع را درگیر کرده بود که با برکناری این فرمانده از عملیات الانبار و انتقال او به مکان دیگر فعلا موضوع مسکوت مانده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما