1398/9/1 جمعه

خودکشی، تجاوز جنسی و سوء مصرف موادمخدر؛ چالش‌های دائمی ارتش آمریکا

میلیتاری تایمز در گزارشی به چالش‌هایی که در ارتش تروریستی آمریکا وجود دارد پرداخته و می‎گوید چالش‌هایی مانند خودکشی، تجاوز جنسی و سوء مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی از چالش‌های دائمی در میان نظامیان آمریکایی است.


به گزارش خبرگزاری میزان؛ وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در حال حاضر نگران رفاه، سلامت نظامیان و مسائلی که خانواده‌های اعضای ارتش این کشور با آنها مواجه‎اند است؛ این نگرانی‌ها باعث شده تا در سال جدید پیش رو، خانواده‌های نظامیان با چندین چالش مدیریتی رو به رو شوند.

چالش‌های همانند خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر، تجاوز جنسی، مسکن نا امن، مراقبت از کودکان، بیکاری همسران و مراقبت‌های درمانی از جمله مواردی هستند که سلامتی و زندگی نظامیان آمریکا را تهدید می‌کند. بازرس کل وزرارت دفاع آمریکا تمامی این چالش‌های پیش روی نظامیان و خانوداه‌های آن‌ها را تایید کرده است.

گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا حاکی از آن است که اکثر چالش‎های ذکر شده موضوعی همیشگی در ارتش آمریکا بوده است.

بر اساس گزارش میلیتاری تایمز، چالش‌های نظامیان آمریکا و خانواده‌های آنها می‌تواند با اعزام مکرر نیروها، جابه جایی‌ها و فشار‌هایی که خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تشدید شود. همچنین مقابله وزرات دفاع آمریکا با این چالش‌ها در طولانی مدت دشوار است.

بر اساس گزارشی که وزرات دفاع آمریکا منتشر کرده، چالش‌هایی همانند سلامت و تجاوز جنسی که جان نظامیان آمریکایی و خانواده‌های آنها را به مخاطره می‌اندازد چالش‌های مهمی هستند که وزارت دفاع باید برای محافظت از نیرو‌های خود به آنها بپردازد.

یکی از مسائل مهم و نگران کننده که وزارت دفاع آمریکا با آن رو به رو است خودکشی نظامیان است. گزارش‌های وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد خودکشی نظامیان در حال خدمت از ۱۹ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۳ به ۲۲ نفر در سال جاری افزایش یافته است.

میلیتاری تایمز می‎افزاید، از آنجایی که جرایم جنسی به قربانیان آسیب‌های روحی و جسمی می‌رساند و آمادگی نظامیان را از بین می‌برد، وزارت دفاع آمریکا باید به کم کاری در انجام تحقیقات رسیدگی کند و نسبت به پیگیری‌های قانونی متخلفان مصمم‌تر عمل کند.

ارتش آمریکا مدت‎هاست که با چالش تجاوز جنسی در میان نظامیان دست و پنجه نرم می‌کند. در سال جاری، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی فاش کرد بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ تجاوز جنسی در ارتش این کشور ۲۶ درصد افزایش داشته و از ۴۷۹۴ گزارش به ۶۰۵۳ مورد رسیده است.

یکی از مقام‎های نیروی دریایی آمریکا درباره موضوع فراگیر شدن تجاوز جنسی در میان نظامیان این کشور، می‎گوید، "هر بار که یک نفر از اعضای ارتش مورد آزار و اذیت و یا تجاوز جنسی قرار می‌گیرد، نشان از شکست ارتش در حمایت از زنان و مردانی است که زندگی آنها به دست این ارتش سپرده شده است."

یکی دیگر از نگرانی‌های ارتش آمریکا و پنتاگون که نقش مهمی در افزایش آمار خودکشی نظامیان و تجاوز جنسی را بازی می‌کند سوء مصرف مواد مخدر در میان نظامیان آمریکایی است.

گزارش‌ وزرات بهداشت آمریکا در سال ۲۰۱۵ نشان داده در حدود ۳۰ درصد از نیرو‌های ارتش آمریکا مشروبات الکلی مصرف کرده ۲۱ درصد از نظامیان آمریکا دارو‌های اعتیاد آور همانند ایپوئید استفاده می‌کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما