1395/10/11 شنبه

در پی صدور هزاران قرار مجرمیت افراد بی گناه؛

نمایشگاه رسوایی قضایی آمریکا

در آمریکا سالانه ده هزار اشتباه قضایی صورت می گیرد، یعنی هزاران نفر در این کشور به اشتباه، محکوم به حبس های طولانی مدت یا اعدام می شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «جفری دسکوویچ» 45 ساله یکی از این افراد است که به ایروان آمده تا در افتتاح نمایشگاهی در این ارتباط شرکت کند. وی می گوید: من 16 سال از عمر خود را در زندان سپری کردم، تنها بخاطر یک اشتباه، هزاران نفر دیگر هنوز در زندان های آمریکا  بدون ارتکاب هیچ جرمی به سر می برند، همگی آنها مانند من شکنجه شدند تا به گناهی که مرتکب نشده بودند، اعتراف کنند؛ این رسوایی قضایی آمریکا است.
در این نمایشگاه با عنوان «قربانیان قضاوت اشتباه» عکس ها و زندگی نامه های 40 فرد آمریکایی به نمایش گذاشته شده است.  افرادی که قربانی دروغگویی شاهدان ، پلیس و از آن مهمتر بی عدالتی حاکم بر دستگاه قضایی آمریکا شده اند. 
«زاروهی مورادیان» مدیر نمایشگاه می گوید:این نمایشگاه بازگو کننده داستان های تلخ افرادی است که قربانی بی عدالتی و اشتباهات قضایی آمریکا شده اند، اشتباهاتی که به شدت افزایش یافته است؛ هدف ما کمک به این افراد است.
اغلب افرادی که در این نمایشگاه سرگذشت آنها بازگو شده با آزمایش های «دی ان ای» نجات یافته اند، اما هنوز افراد بی گناه بسیاری در زندان های آمریکا بسر می برند، برگزارگنندگان این اقدام می گویند هدفشان کمک به این افراد است و نشان دادن عواقب تلخ و غیر قابل جبران قضاوت اشتباه.
به گفته یک بازدیدکننده که میگفت : برای من حتی تصور این که شخصی سال های جوانی خود را به خاطر یک اشتباه در زندان سپری کند تلخ است، این بی عدالتی خیلی وحشتناک است.
خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان این کشور نمونه دیگری از بی عدالتی موجود در این جامعه است ؛ جامعه ای که در آن بر اساس برخی گزارش ها هر روز دست کم یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا کشته می شود و پلیس قاتل هم تبرئه می گردد، امری که افزایش بی اعتمادی مردم آمریکا به دستگاه قضایی کشور را باعث شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما