1396/1/21 دوشنبه

حبس های طویل المدت برای 15 نظامی در بورکینافاسو

یک دادگاه نظامی در بورکینافاسو پانزده نظامی این کشور را به جرم توطئه، به ده تا هفده سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طبق اعلام دادگاه نظامی واگادوگو این گروه از نظامیان بورکینافاسو ژانویه سال 2016 به یک انبار تسلیحات حمله کرده اند.
سرگروهبان علی سانو که هدایت حمله به این انبار تسلیحات را در منطقه یمیدی در بیست کیلومتری غرب پایتخت بورکینافاسو بر عهده داشت به اتفاق یکی از همدستان نزدیک خود به جرم "توطئه نظامی" به هفده سال حبس محکوم شد.
طبق اعلام دستگاه قضایی بورکینافاسو سیزده نظامی دیگر نیز که به دست داشتن در "توطئه نظامی" اعتراف کرده اند هر کدام به ده سال حبس محکوم شدند.
حدود ده نفر از این پانزده نظامی از اعضای پیشین گارد ریاست جمهوری بورکینافاسو دوره بلز کمپائوره بودند که اکتبر سال دو هزار و چهارده از قدرت برکنار شد. دادستان نظامی واگادوگو ده تا بیست سال حبس برای این افراد درخواست کرده بود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واگادوگو، طبق ادعانامه ای که بر ضد این افراد تهیه شده بود، متهمان که ماه مارس سال دو هزار و شانزده بازداشت شدند قصد داشتند با سرقت سلاح از انبار تسلیحات ژنرال ژیلبر دیاندره رئیس پیشین گارد ریاست جمهوری، جبریل باسوله وزیر امور خارجه پیشین و همچنین چند عضو دیگر گارد ریاست جمهوری پیشین را که به اتهام دست داشتن در کودتای نافرجام سپتامبر سال دو هزار و پانزده زندانی شده بودند، آزاد کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما