1397/1/6 دوشنبه

دستور دادگاه عالی روسیه برای ارائه اطلاعات کاربران تلگرام به نهادهای اطلاعاتی

به دستور دادگاه عالی روسیه، نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام ممکن است مجبور شود اطلاعات کاربرانش را در اختیار سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی این کشور قرار دهد.

به گزارش رسانه ها، دادگاه عالی روسیه اعلام کرد نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام ممکن است مجبور شود اطلاعات کاربران را در اختیار سرویس‌های امنیتی این کشور قرار دهد.
دادگاه عالی روسیه روز سه‌شنبه درخواست تجدید نظر تلگرام را رد کرد، درخواستی که در خصوص در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران به سرویس امنیتی فدرال این کشور است.
تلگرام اعلام کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه با این درخواست حقوق کاربران را نقض می‌کند، درخواست اینکه شبکه‌های اجتماعی باید کلید‌های رمز‌گذاری و سوابق چت را در اختیار مقامات این کشور قرار دهند.
به دنبال رای دادگاه عالی روسیه، آژانس‌های اطلاعاتی این کشور به تلگرام دستور دادند طی ۱۵ روز کلید‌های رمزگشایی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.
آژانس‌های اطلاعاتی روسیه همچنین اعلام کردند در صورتی که تلگرام این کار را انجام ندهد، از فعالیت آن در روسیه جلوگیری می‌شود.
آژانس‌های خبری روسیه نیز به نقل از «رامیل آخمت گالیف»، وکیل نرم‌افزار تلگرام گزارش دادند این شرکت اعلام کرده است که لازم است اطلاعات کاربران محرمانه بماند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما