1397/10/18 سه‌شنبه

دولت پاکستان خواستار ادامه فعالیت دادگاه‌های نظامی شد

همزمان با پایان مدت قانونی فعالیت دادگاه نظامی در پاکستان دولت این کشور اعلام کرد با هماهنگی پارلمان مدت فعالیت این دادگاه را تمدید خواهد کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، دولت پاکستان اعلام کرد: برای دومین بار مدت فعالیت دادگاه‌های نظامی این کشور را تمدید خواهد کرد.

گزارش ها حاکی است حزب تحریک انصاف در تلاش است با همکاری احزاب اپوزیسیون مدت فعالیت دادگاه‌های نظامی این کشور که مسئولیت برخورد با جرائم خاص و به خصوص تروریست‌ها را به عهده دارند افزایش دهد.
این درحالی است که قرار بود فعالیت دادگاه‌های نظامی پاکستان تا ماه ژانویه سال 2019 ادامه پیدا کند ولی عملکرد خوب این دادگاه‌ها در برخورد با تروریست‌ها باعث شده تا دولت در تلاش برای ادامه فعالیت آن باشد.

قرار است پارلمان پاکستان لایحه قانونی برای ادامه فعالیت دادگاه نظامی این کشور را تصویب کرده و آن را اجرایی نماید.

طی چند سال اخیر صدها تروریست به دستور دادگاه نظامی پاکستان اعدام شده اند و ادامه پیدا کردن عملیات های ضد تروریستی ضرب عضب و ردالفساد باعث بازگشت امنیت در پاکستان شده است.

روند فعالیت این دادگاه‌ها به این صورت است که پس از صدور حکم اعم از اعدام یا حبس و... فرمانده ستاد ارتش آن را تائید می‌کند و حکم بلافاصله اجرا می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما