1396/11/26 پنجشنبه

شکایت 4 سیاه پوست از دستگاه قضایی آمریکا

4 سیاه‌پوست آمریکایی که 20 سال به ناحق زندانی شده بودند، از پلیس شکایت کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ چهار سیاه پوست آمریکایی که به مدت تقریبا بیست سال به اشتباه زندانی شده بودند، روز دوشنبه از پلیس شیکاگو به دستگاه قضایی شکایت کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، بر اساس دادخواستی که این چهار سیاه پوست آمریکایی به دادگاه ارائه کرده اند، رفتار ناشایست و تبعیض آمیز بازرسان پلیس منجر به محکومیت آنها در ماجرای دو فقره قتل شد.
این چهار نفر که چارلز جانسون، لارو استیلز، لاشاون ازیل و تروشاون مک کوی نام دارند، در پرونده سرقت و قتل دو دلال خودرو در سال هزار و نهصد و نود و پنج در شرایطی که همه نوجوان بودند، محکوم و زندانی شدند اما سال دو هزار و هفده پس از بررسی مجدد پرونده توسط دادگاه تبرئه شدند. در حالی که هیچ سند و مدرک آشکاری در خصوص ارتباط آنها با این جنایت وجود نداشت، دادگاه آنها را به حبس محکوم کرد و هر کدام نزدیک به بیست سال از عمر خود را پشت میله های زندان سپری کردند.
لوراد استیلز در کنفرانسی مطبوعاتی گفت : در سن شانزده سالگی به جرم دست داشتن در جنایتی که ارتباطی با آن نداشتم زندانی شدم. دوران حبس بسیار وحشتناک بود.
این چهار سیاه پوست آمریکایی در دادخواست خود از افسران پلیس و قاضی مسئول تحقیق درباره پرونده آنها شکایت و بازرسان پلیس را متهم کرده اند که با توسل به زور و ارعاب از آنها که سن و سالی نداشتند، اعتراف گرفته اند بدون این که به آنها اجازه دهند از حمایت های حقوقی برخوردار شوند یا این که حتی با سرپرستان یا بزرگترهای خانواده خود مشورت کنند.
این چهار زندانی سابق اکنون خواستار آن هستند که دستگاه قضایی آمریکا بابت سالهایی که به ناحق در زندان سپری کرده اند، به آنها غرامت دهد.
چارلز جانسون تاکید کرد مسلما هیچ پولی نمی تواند آنچه را که از دست داده ایم ، جبران کند اما شاید بتواند به آنها کمک کند به جامعه بازگردند و زندگی عادی را از سر گیرند.
در دادخواست این چهار سیاه پوست آمده است ، اداره پلیس شیکاگو نتوانسته است به درستی بر عملکرد ماموران پلیس نظارت کند و آنهایی را که رفتار ناشایست داشته اند، تنبیه کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از شیکاگو، وکیل چارلز جانسون نیز تاکید کرد اقداماتی که بر ضد این چهار سیاه پوست صورت گرفته، لغزش و اشتباه پلیس نبوده بلکه رفتاری ناعادلانه و غیرانسانی است که با حمایت مخفیانه اداره پلیس صورت گرفته است.
یکی از دادستانهای جدید شیکاگو که سومین شهر بزرگ آمریکا است، به تازگی برای کشف موارد جدید تخلفات پلیس بررسی پرونده های قدیمی شهر را آغاز کرده است . شهر شیکاگو واقع در شمال آمریکا در سالهای اخیر بارها صحنه اعتراضات به رفتار خشونت آمیز و سوء استفاده های پلیس بوده است.
در سالهای اخیر ادارات پلیس آمریکا بارها به علت توسل بی رویه ماموران پلیس به زور با انتقادات و اعتراضات شدیدی روبرو شده و انتشار فیلم های ویدئویی از رفتار نژادپرستانه ماموران پلیس آمریکا با شهروندان به ویژه سیاه پوستان در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی به راه انداخته است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما