1395/10/10 جمعه

ژنرال ارشد چین در تور مبارزه با فساد

یکی از مقام های عالیتربه ارتش چین در چارچوب مبارزه گسترده با فساد که از سوی «شی جین پینگ» رئیس جمهوری این کشور بر اجرای آن تاکید جدی شده است، در تور کارزار ضد فساد افتاد.

به گزارش ایرنا، «وانگ جیان پینگ» فردی است که از او به عنوان ژنرال ارشد و معاون ستاد کل ارتش چین نام برده می شود و هم اکنون از سوی دستگاه قضایی این کشور در بازداشت بسر می برد.
در ماه اوت (مرداد - شهریور) امسال گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه «وانگ» ۶۳ ساله به دلیل فساد مالی تحت بازداشت بسر می برد و حالا وزارت دفاع چین آن گزارش ها را مورد تایید قرار داده است.
پیشتر «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین خواستار آن شده بود که مبارزه با فساد در بدنه ارتش نیز به طور گسترده دنبال شود.
وی ریشه کنی فساد «ببرها و مگس ها»، کنایه از رده بالاترین اعضای حزب تا اعضای معمولی، را شعار این کارزار بزرگ قرار داده است.
در گزارشی که روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» هنگ کنگ روز جمعه به نقل از «یانگ یونجون» سخنگوی وزارت دفاع چین منتشر کرده، وی دستگیری «وانگ» توسط دادستان های ارتش را تایید کرد و یادآور شد که این مقام ارشد نظامی تحت بازجویی قرار دارد.
این روزنامه در مطلب خود آورده است: ژنرال وانگ توسط دادستان های نظامی در جریان یک سفر کاری به شهر «چنگدو» مرکز استان «سی چوان» در جنوب غرب کشور به همراه همسر و رئیس دفترش دستگیر شده است.
همین روزنامه در ماه اوت گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه وانگ در ارتباط با پرونده فساد بزرگ «جو یونگ کانگ» چهره قدرتمند سابق تشکیلات امنیتی و پلیسی چین بازداشت شده است.
وانگ اولین ژنرال بلند پایه ارتش چین محسوب می شود که پس از روی کار آمدن «شی جین پینگ» به عنوان رئیس جمهور در سال ۲۰۱۳ میلادی با شعار مبارزه با فساد دستگیر می شود.
قبل از او هم «تیان شی یوسی» کمیسر ارشد سابق نیروی هوایی چین به دلیل فساد مالی دستگیر شده بود.
وانگ از جمله کسانی بود که ۱۵ سال در نیروی پلیس مسلح چین فعالیت کرد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیرو در این بخش تحت هدایت وی بودند.
«جو یونگ کانگ» هم که مافوق «وانگ» محسوب می شود در سال ۲۰۱۳ میلادی به جرم فساد مالی دستگیر شد و حکم حبس ابد گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما