1398/1/12 دوشنبه

تلاش دولت پاکستان برای ادامه فعالیت دادگاه‌های نظامی

وزیر اطلاع رسانی پاکستان با تاکید به اهمیت نقش دادگاه‌های نظامی در برقراری امنیت خواستار ادامه فعالیت این دادگاه‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ای.آر.وای نیوز، «فواد چوهدری» وزیر اطلاع رسانی پاکستان اعلام کرد: کشور به ادامه فعالیت‌های دادگاه‌های نظامی احتیاج دارد زیرا تصمیمات این دادگاه‌ها باعث برقراری امنیت می‌شود.

وی تصریح کرد: ادامه فعالیت دادگاه های نظامی تنها با رای نمایندگان پارلمان و همکاری احزاب سیاسی موافق و مخالف میسر خواهد بود.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان تاکید کرد: ما برای همراه کردن احزاب اپوزیسیون با این تصمیم تلاش خود را انجام می‌دهیم و آنها را نسبت به خطرات عدم فعالیت دادگاه‌های نظامی آگاه خواهیم کرد.

فواد چوهدری اظهار داشت: اگر اکثریت نمایندگان پارلمان به ادامه فعالیت دادگاه‌های نظامی رای مثبت دهند شاهد از سرگیری فعالیت این دادگاه‌ها خواهیم، در غیر این صورت باید فعالیت دادگاه‌های نظامی را تمام شده بدانیم.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: تصمیم آغاز فعالیت دادگاه‌های نظامی در شرایط سختی گرفته شد ولی موفقیت فعالیت این دادگاه‌ها باعث درخواست تمدید مدت فعالیت آن شده است.

گفتنی است اولین بار در سال 2015 و پس از حادثه تروریستی کشتار دانش آموزان مدرسه پیشاور دادگاه‌های نظامی در پاکستان فعالیت خود را آغاز کردند و جرایم تروریستی را به صورت جدی مورد بررسی قرار داده و تروریست‌های بسیاری را نیز اعدام کردند.

اینک با پایان مدت فعالیت دادگاه های نظامی ممکن است نحوه برخورد با تروریست ها شدت خود را از دست بدهد از این رو بسیاری خواهان ادامه فعالیت دادگاه‌های نظامی هستند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما