1397/7/17 سه‌شنبه

برکناری فرمانده نظامی آمریکا در استرالیا به دلیل رانندگی در حالت مستی

فرمانده نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا مستقر در شهر «داروین» استرالیا به دلیل رانندگی شبانه در حالت مستی از تمام مسئولیت‌هایش برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا مستقر در شمال استرالیا به دنبال دستگیری توسط پلیس این کشور به دلیل رانندگی در حالت مستی از کار برکنار شده است.

بنا بر نوشته «رویترز»، سخنگوی تفنگداران دریایی آمریکا اعلام کرد ماه گذشته به دنبال دستگیری سرهنگ «جیمز اسچنل» به دلیل رانندگی در حالت مستی توسط پلیس استرالیا، این فرمانده از تمام مسئولیت‌هایش خلع شده است.

این نظامی آمریکایی مسئول ۱۵۸۷ تفنگدار دریایی آمریکا مستقر در شهر «داروین» استرالیا بود، نیروهایی که در راستای سیاست دولت باراک اوباما برای «چرخش به سمت شرق آسیا» و به دنبال توافق واشنگتن و کانبرا در سال ۲۰۱۱ در این منطقه استقرار یافته‌اند.

گفته می‌شود که این فرمانده نظامی آمریکایی اوایل بامداد ۳۰ سپتامبر در یک باشگاه شبانه اقدام به شرب خمر کرده بود و با همان حالت مستی رانندگی کرده بود.

طبق گزارش رسانه‌های استرالیایی بعد از بازداشت او توسط پلیس این کشور، او در دادگاه به جرم خود اعتراف کرد و مجبور به پرداخت ۵۰۰ دلار جریمه شد.

دادگاه استرالیایی در حکم خود همچنین این نظامی آمریکایی را به مدت ۶ ماه از رانندگی منع کرده است.

بنا بر اعلام ارتش آمریکا، «جرمی برادی» به عنوان جایگزین «جیمز اسچنل» مسئولیت فرماندهی تفنگداران دریایی آمریکا در داروین استرالیا را برعهده گرفته است.

این برای اولین بار نیست که نظامیان آمریکا مستقر در خارج مرتکب چنین جرائمی می‌شوند. تفنگداران دریایی آمریکا که در ژاپن و کره جنوبی مستقر هستند نیز بارها علیه شهروندان کشورهای میزبان مرتکب جرائمی شده‌اند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما