1397/7/25 چهارشنبه

تقدیر از فعالان قرآنی و فرهنگی سازمان قضایی استان کرمانشاه

از فعالان قرآنی و فرهنگی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر شد.

در این مراسم، دکتر الواری رئیس سازمان قضایی استان کرمانشاه اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی را عامل بالابردن روحیه معنوی کارکنان دانست.
وی در توصیف قرآن مجید گفت: قرآن سراسر سرود خدایی و نغمه دل انگیز اسماء حسنای الهی است و اعجاز قرآن در دوران نزول، نام آوران عرب را به زانو درآورد و تصویرگری های هنرمندانه قرآنی و تأثیرات عمیق مفاهیم متعالی آن موجب اطمینان خاطر مخاطبانش شد.
وی افزود: قرآن،کتاب هدایت و راهنمای بشر به‌سوی قله های کمال و تعالی و آورنده آن هدف از رسالت خویش را تکمیل مکارم اخلاقی بیان کرده است.
الواری با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) در مورد فضائل قرآن گفت: قرآن نور روشن، ریسمان محکم، فضیلت بزرگ و مایه شفا و سعادت است و هر کسی از قرآن روشنی طلب نماید خداوند او را نورانی سازد و اگر امورش را به او واگذار کند خداوند حفظش می‌کند.
وی افزود: هر کس به قرآن توسل جوید خداوند نجاتش دهد و هرکس ملازم قرآن شود بلند مرتبه گردد و هر کس از آن طلب شفا کند خداوند او را شفا دهد و کسی که آن را مقدم بر هر چیزی بداند خداوند او را هدایت کند و کسی که به آن انس و الفت داشته باشد خداوند او را به سعادت می‌رساند و کسی که آن را پیشوا و مقتدا و محل اعتماد خود در رجوع تمام افعال قرار دهد خداوند او را در بهشت جای داده و زندگی سالم و همراه آرامش را برایش مهیا می سازد.
در ادامه، از فعالان فرهنگی و کارکنانی که در ششمین دوره مسابقات قرآن قوه قضائیه شرکت کردند، تقدیر به‌عمل آمد.
قابل ذکر است که کلا‌س‌های روخوانی و روانخوانی قرآن و احکام هر هفته در سازمان قضایی استان کرمانشاه با حضور قضات، کارمندان و سربازان وظیفه برگزار می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما