1397/10/11 سه‌شنبه

استاد حوزه و دانشگاه:

مردم با اندیشه ای که بخواهد حاکمیت دین را از بین ببرد مقابله خواهند کرد

به مناسبت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، جلسه بصیرتی در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر یاوری استاد حوزه و دانشگاه در این جلسه اظهار داشت: مثل تمامی امور زندگی ما، دین هم ممکن است دچار آسیب و آفت شود.
وی با بیان اینکه در نهم دی ماه مردم به صحنه آمدن و حماسه آفریدند، افزود: این بصیرت که در نهاد و استعداد مردم قرار دارد از سیره اهل بیت (ع) و عاشورا گرفته شده است و این موضوع را مردم از روایات معصومین (ع) شنیدند که حاکم جائر، مردم نادان و عالم فاسد سه قشری هستند که به دین و ارزش‌ها می توانند آسیب بزنند.
وی تصریح کرد: نهم دی ماه 88 مردم آمدند بگویند که ما از یکسری ارزش‌ها و باورها نمی توانیم بگذریم و اگر مسئولان نسبت به خواسته های ما کوتاهی کردند اما سر اصول و مبانی انقلاب و ولایت اهل بیت (ع) استوار ایستاده ایم.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بصیرت سیاسی حسین ابن علی (ع)، حاکمیت دین و مبارزه با حکومت جور پایه های اصلی اندیشه مردم است، گفت: یک عده آمدند در روز عاشورا، پرچم امام حسین (ع) را آتش زدند و این موضوع صرفاً آتش زدن پرچم نبود بلکه آتش زدن نماد یک اندیشه است؛ مگر کسانی که سید الشهدا (ع) را در کربلا شهید کردند فقط می خواستند حسین ابن علی(ع) نباشد؛ پشت این قضیه اندیشه ای است که نظام ولایت الهی را نمی خواهد.
حجت الاسلام یاوری به اهمیت گرامیداشت این روز اشاره کرد و افزود: امام حسین (ع) از همان روز اولی که تقابل حکومت جور با حکومت عدل الهی را احساس کردند مبارزه خودشان را آغاز کردند و یک انقلابی به راه انداختند و این به ما یادآوری می کند که اگر دوباره این موضوع در تاریخ تکرار شد باید با آن مقابله کرد.
وی افزود: به همین علت مقام معظم رهبری تاکید دارند که این روز در دفتر خاطرات انقلاب اسلامی ثبت شود برای اینکه یادمان باشد در حوادث گوناگون راه را گم نکنیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما