1396/7/6 پنجشنبه

رئیس سازمان قضایی استان مازندران:

سازمان های قضایی و نظامی طلایه داران امر به معروف هستند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران از سازمان های قضایی، نظامی و انتظامی به عنوان طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد.

حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان در همایش دستگاه های نظامی و قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران گفت: امام حسین (ع) نه تنها در شعار، امر به معروف و نهی از منکر را از مردم مطالبه کرد بلکه با تمام وجود در عمل آن را نشان داد.
وی افزود: امام حسین(ع) در منازل مختلف حرکت خود، اساس قیامش را مبارزه با منکری به نام یزید اعلام کرد.

معاون دستگاه های نظامی و قضایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران با بیان اینکه اگر حکومت به دست نااهلانی چون معاویه و یزید قرار گیرد و امت به راه آنها مبتلا شوند، باید فاتحه آن جامعه و اسلام را خواند، افزود: در ۵۰ سال حکومت آنها و کنار زدن راه علی (ع)، در زمان امام حسین (ع) معروف به منکر و منکر به معروف تبدیل شد و چنین جامعه‌ای با حرف قابل اصلاح نبود و از این‌رو امام حسین (ع) برای احیا امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

پورخاقان با اشاره به اینکه امروز احساس می‌کنیم که در جامعه بسیاری از امور جنبه تشکیلاتی یافته و تنها به حرف‌ اکتفا شده و رفتارها با عمل‌ها تطابق ندارد، افزود: امام حسین (ع) اگر فرمود یزید فردی حرام‌خوار است خود از این عمل اجتناب کرد و حتی زمین کربلا که در آن اردو زدند را از مالکان آن خریداری کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما