1398/11/8 سه‌شنبه

استاد حوزه و دانشگاه:

حضرت زهرا (س) اسوه صبر و مقاومت بود

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدجواد بهشتی استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم حضرت زهرا (س) را اسوه‌ی صبر و مقاومت توصیف کرد و گفت: اگر بخواهیم شخصیت حضرت زهرا (س) را در یک کلمه‌ی کلیدی تعریف کنیم، آن کلمه «صبر و مقاومت» است که در زیارت نامه ایشان به این نکته اشاره شده است.

وی با بیان اینکه اولین صبر و بردباری حضرت زهرا (س) در برابر آزار و اذیت مشرکان بود، افزود: ایشان بارها می دیدند که چگونه مشرکان با پیامبر(ص) برخورد و ایشان را اذیت و آزار می کنند و حضرت رسول (ص) با چهره خونین و بدن مجروح به خانه می آمد و ایشان هم با متانت لباس پدر را تمیز و حضرت را تسکین می دادند.

حجت الاسلام والمسلمین بهشتی گفت: کسانی که تاکنون درباره اسلام، کتاب نوشته اند مخصوصاً غیرمسلمانان، یکی از دلایل پیروزی اسلام را پایداری سه ساله مسلمانان در شعب ابیطالب می دانند که بالاترین تحریم ها شامل مسلمانان شد و در سخت ترین شرایط زندگی کردند.

وی گفت: هجرت به مدینه، آواره شدن از خانه و زندگی خود و ازدواج و زندگی ساده با امیرالمومنین (ع)، علی رغم داشتن خواستگارهای ثروتمند، از دیگر نمونه های صبر و مقاومت ایشان در زندگی و پایبندی به اهداف و ارزش ها بود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: رحلت پدر و داغ فراق بزرگترین شخصیت عالم از طرفی و ظلم و رفتاری که با حضرت علی (ع) به عنوان وصی پیامبر (ص) با همه‌ی معرفت، شناخت و مجاهدتی که ایشان داشتند از دیگر مصیبت ها و سختی‌هایی بود که بر حضرت زهرا (س) وارد آمد ولی ایشان باز هم در راه دین صبر و شکیبایی کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما