1397/3/14 دوشنبه

شهید احمد بیابانی:

امام خمینی کاری کرد که من دوباره متولد شوم

«احمد بیابانی» به سال ۱۳۳۳ شمسی در تهران متولد شد.

زمانی که «نهضت حضرت روح الله»، در خرداد ۱۳۴۲ آغاز شد، احمد کودکی ۹ ساله بود و تا ۱۵ سال بعد هم هیچ نسبتی میان او و قیام پیشوای مردم کشورش برقرار نشد اما حضور او در مجالس عزاداری «حضرت سیدالشهدا(صلوات الله علیه)» مسیر زندگی او را تغییر داد و «احمد» به صف سربازان انقلاب اسلامی پیوست.
به گزارش جام نیوز، یکی از هم محله ای های «احمد بیابانی» درباره او گفته است:
«احمد را همه بچه های شابد لعظیم (شاه عبدالعظیم) می شناسند. اویکی از اون داش مشتی هایش بود. از آن لوطی هایی که امروز خیلی کمتر از آنها می بینیم. هر کس اگر مورد ظلم و ستمی واقع می شد از احمد کمک می خواست. چهره جالبی داشت، موهای فرفری بلند، صورت تراشیده با سبیل های مشکی به همراه دستمال ابریشمی. خلاصه یک محل بود و یک احمد.
اصلا دنبال سیاست نبود شاید هم بهتر بگویم اصلا نمی دانست سیاست را با چه حروفی می نویسند. ماهها از انقلاب گذشته بود، یک روز در خیابان داشتم با این ساز مان خلقی ها در مورد امام خمینی بحث می کردم. کار بالا گرفت و صحبت داغ شده بود، احساس خطر می کردم که یک لحظه، آدم هیکلی با ریش های بلند و موهای فری از راه رسید و نجاتم داد. خوب که به چهره اش خیره شدم چهره اش آشنا آمد «احمد» بود. کلی عوض شده بود . بهش گفتم احمد این چه قیافه ایس. در جواب گفت : امام خمینی کاری کرد که من دوباره متولد شوم.»
22 اردیبهشت 1361 در جبهه سر پل ذهاب هنگامی که شهید حاجی بابا با جیپش روی جاده سرپل ذهاب به سمت ازگِله می‌رفت، ارتفاعات بَمو مشرف به جاده دست نیروهای عراقی بوده و نیروهای بعثی جیپ او را مورد هدف قرار می دهند و جیپ آتش می‌گیرد و به همراه شهیدان شوندی و بیابانی با اصابت گلوله مستقیم تانک به شهادت می رسند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما