1397/6/22 پنجشنبه

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در جمع کارکنان سازمان:

به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی از همه سختی‌ها سربلند بیرون خواهد آمد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی از همه سختی ها سربلند بیرون خواهد آمد.

آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع خانواده های قضات و کارمندان سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان، با تسلیت ایام دهه عاشورا با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) «حُسَیْنٌ مِنِّی وَأَنَا من حسین» اظهار داشت: پیداست این جمله مختصر یک معجزه است، زیرا زمانی که پیامبر(ص) این جمله را فرمودند امام حسین(ع) 3-4 سال سن داشته است.

وی افزود: بنابراین اگر سخنی ریشه اش به علم الهی وصل نباشد کیست که با جرأت چنین سخنی بگوید، همچنین مفات این سخن این است که پیامبر می فرمایند من در وجود حسین(ع) خلاصه می شوم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: کسانی که این جمله را در آن زمان از پیامبر(ص) شنیدند بر امتیازی دارند چراکه این جمله را بدون فاصله از پیامبر شنیده و به آن ایمان آوردند، اما امتیاز ما نیز این است که بعد از 1400 سال مشاهده می کنیم که در صحنه تاریخ این جمله اینگونه بیان شده است که بقاع اسلام به وجود حسین(ع) بستگی داشته است یعنی اگر حسین(ع) و این مقاومت در برابر ظلم و استبداد نبود از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند‌.

عبادی با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه‌ای که ما داریم سرمایه حب الحسین(ع) و حب اهل بیت(ع) است که برخواسته از محبت به پیامبر و وابسته به حب فی الله است، تصریح کرد: این امر سرمایه بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه انسان هرگاه بخواهد خود را آزمایش کند و بداند سالم است یا بیمار، باید به دل خود نگاه کند خاطرنشان کرد: در این راستا اگر دل انسان به حب و عشق خدا و اولیاء خداست سالم و اگر بی تفاوت است بیمار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خدای متعال وجود حسین(ع) را به عنوان یک تراز قرار داده و همه می توانند خود را بسازند یادآور شد: امام حسین(ع) برای قبیله و قوم خاصی نیست و اسلام و پیامبر در او خلاصه شده است.

عبادی با بیان اینکه امام حسین(ع) جاذبه حق‌طلبی است اظهار داشت: گاه کسانی هستند که مسلمان نیستند اما آن عقربه قطب نما (عشق به امام حسین(ع)) قلب آنان را به خود می کشد.

وی افزود: در اربعین حسینی که امروز به عنوان ترازی در سطح بین‌الملل است نمود و عشق حسین که عدالت خواهی است مشاهده می‌شود زیرا حسین تراز است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در معنویات فاصله زمانی و مکانی وجود ندارد و همینجا کربلاست و یزیدها مشخص هستند گفت: در این راستا باید تا ظهور حضرت مهدی(عج) در شرایط انتظار آن، زمینه را فراهم کرد.

عبادی با اشاره به اینکه وظیفه همه ما یکی است و باید در حب فی الله و بغض فی الله که سرمایه هر انسانی است تلاش کنیم، بیان کرد: همچنین باید در این راه هر مانعی را تا اجرای عدالت از سر راه برداریم و در مقابل کسانی که با جبهه دین مبارزه می‌کنند تمام قد بایستیم‌.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی از همه سختی ها سربلند بیرون خواهد آمد و قوی تر از گذشته در مبانی انقلاب طرح جدیدی ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه همه ما یکی است و باید در حب فی الله و بغض فی الله که سرمایه هر انسانی است تلاش کنیم گفت: همچنین باید در این راه هر مانعی را تا اجرای عدالت از سر راه برداریم و در مقابل کسانی که با جبهه دین مبارزه می کنند تمام قد بایستیم‌.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت: در سال جاری 37 نفر از کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح در مسابقات قرآنی قوه قضاییه شرکت کردند.

محمدحسین محمدپور خاطر نشان کرد: اعتقاد بنده این است که خانواده ایرانی هرکجا از اسلام و معنویت دور شده آسیب شدیدی دیده است و هرکجا با با اسلام و معنوی انس گرفته موفق بوده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما