1396/2/4 دوشنبه

با حضور کارکنان سازمان قضایی مرکز؛

مراسم گرامیداشت عید مبعث برگزار شد

به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص) مراسم جشنی با سخنرانی دکتر نیکنام، استاد دانشگاه و مفسر قرآن در سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری بین المللی قرآن کریم آقای «امین پویا» قرائت شد و در ادامه گروه تواشیح سازمان قضایی نیروهای مسلح در وصف حضرت ختمی مرتبت (ص) به همخوانی پرداختند.
در ادامه، دکتر محمدحسین نیکنام، استاد دانشگاه و مفسر قرآن در سخنانی با بیان اینکه خداوند تمام حجت خود را برای هدایت بندگانش تمام کرده و انسان هیچ عذر و بهانه ای ندارد، گفت: خداوند در خلقت انسان برنامه‌ریزی کرده و بدون برنامه، بی جهت و بدون راهنما انسان را نیآفریده است.
وی افزود: فطرت انسان ذاتا خداجو آفریده شده و اساسا آمدن پیامبران برای برانگیختن این فطرت است اما خداوند به فطرت انسان بسنده نکرد و یک نور قوی تر به نام عقل در وجود او قرار داد که انسان بتواند با این حجت باطنی هدایت شود.
مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل ادامه داد: با توجه به محدودیت عقل انسان و عاجز بودنش از درک جزئیات، خداوند پیامبران را برای هدایت انسان ها برانگیخت و این حجت ظاهری با حجت باطنی هماهنگی کاملی داشته و هیچ اختلافی هم ما بین عقل و شرع وجود ندارد زیرا که هر دو آفریده خداوند هستند.
در پایان این مراسم، به نفرات برتر مسابقه فرهنگی که به مناسبت مبعث پیامبر(ص) برگزار شده بود به قید قرعه به 14 نفر جوایزی اهدا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما