1396/8/24 چهارشنبه

حجت الاسلام جان نثاری:

پیغمبر(ص) با عشق و عطوفت، دل ها را تسخیر کرد

به مناسبت فرا رسیدن ایام رحلت پیامبر رحمت حضرت محمد(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) مراسمی در سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی جان نثاری در این مراسم گفت: عظمت کار پیغمبر اکرم(ص) آن قدر بزرگ و وسیع است که ما نمی توانیم عمق آن را درک کنیم؛ تحول و دگرگونی که در نظام معارفی، اخلاقی، اجتماعی، سلوکی و تربیت نفوس در زمان ایشان بوجود آمد، بسیار عظیم است.
وی افزود: با وجود شرایطی که در آن زمان حاکم بود سرعت و پیشرفت اسلام از مکه به مدینه و جزیره العرب و غرس شجره اسلام و به یادگار گذاشتن قرآن و عترت و نشان دادن راه آینده برای مسلمین، بسیار عجیب است.
حجت الاسلام جان نثاری یکی از عوامل موفقیت پیامبر (ص) را نرم خویی و مهربانی برشمرد و افزود: آن حضرت در زمان جاهلیت، با آن همه سختی ها و رفتاری که مردم با دختران خود داشتن و آنها را زنده به گور می کردند و هیچ نرمی و عطوفتی با خانواده خود نداشتند امام حسین (ع) و امام حسن(ع) را می بوسید و با آنها مهربانی می کرد.
وی با بیان اینکه محور ریاست پیامبر (ص) ارادت ملت است، گفت: وقتی که نماینده کفار برای دادن پیغامی به منطقه حدیبیه رفته بود، دید که پیامبر در حال وضو گرفتن است و یاران دور ایشان حلقه زده و دست هایشان را زیر دست پیامبر گرفته اند تا قطراتی از وضو رسول گرامی اسلام برای تبرک و شفا به دستان آنها بریزد، آن مأمور وقتی برگشت، برای بزرگان مکه این موضوع را نقل کرد و گفت که فکر جنگ با این جمعیت را نکنید و این قضیه منتهی به صلح حدیبیه شد.
حجت الاسلام جان نثاری با بیان اینکه پیغمبر(ص) با عشق و عطوفت، دل ها را تسخیر کرد، گفت: اگر امروز می خواهیم که در کارهای فرهنگی موفق شویم باید از سیره پیامبر(ص) درس بگیریم و با نرم خویی و محبت، دل مردم را به دست بیاوریم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما