1397/7/6 جمعه

دوازدهمین اردوی زیارتی و فرهنگی سربازان وظیفه؛

20 سرباز زیارت اولی سازمان قضایی در اردوی مشهد مقدس

دوازدهمین اردوی زیارتی و فرهنگی سربازان وظیفه منتخب سازمان‌های قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور در شهر مقدس مشهد برگزار شد.


در این اردوی دو روزه که برای اولین بار سربازانی از تمامی استان‌های کشور حضور داشتند جمعاً 57 نفر حضور داشتند که 20 نفر از آنان برای اولین بار به زیارت حضرت امام رضا (ع) مشرف می‌شدند.
حجت‌الاسلام احمد حاجی پور کارشناس امور فرهنگی سازمان قضایی نیروهای مسلح، در ارتباط با برنامه‌های فرهنگی این اردو گفت: بیان آداب زیارت و فضیلت زیارت امام رضا (ع) و خواندن جمعی اذن دخول و زیارت امام از برنامه‌های اولین روز این اردو بود.
مسئول برگزاری اردوی فرهنگی سربازان اضافه کرد: در عصر روز اول، جلسه بصیرت افزایی با حضور استاد نداف مسئول سیاسی سپاه قدس خراسان رضوی در سالن آمفی‌تئاتر زائرسرای گلستان به مدت دو ساعت برگزار که با استقبال سربازان مواجه شد.
وی گفت: صرف غذا در مهمانسرای امام رضا (ع) از دیگر برنامه‌های این اردو بود که با هماهنگی رئیس سازمان قضایی استان خراسان رضوی انجام شد که حضور و صرف غذای حضرتی در چنین مکانی برای بسیاری از سربازان باورنکردنی نبود.
حاجی پور تصریح کرد: در طول سفر نیز حاضران از خاطرات شنیدنی و جذاب ایثارگر و روایتگر اردوهای راهیان نور آقای اسماعیلی که به نمایندگی از طرف سپاه استان تهران در سفر همراه ما بودند نیز بهره‌مند شدند.
وی گفت: در مسیر رفت‌وبرگشت اردو مسابقه حضوری با موضوع فضیلت زیارت امام رضا (ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری درباره جوانان برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
حاجی پور وضعیت محل اسکان سربازان در زائرسرای گلستان امام رضا (ع) را که از نظر تمییزی و آراستگی از دوره‌های قبل بسیار بهتر توصیف کرد و درعین‌حال گفت: اما کیفیت غذاها رضایت‌بخش نبود ولی لازم است از آقای صاحبی و کارکنان هتل گلستان به‌خاطر برخورد گرم و صمیمی کمال تشکر را داشته باشم.
وی افزود: در بین راه نیز پذیرایی ناهار رفت‌وبرگشت با کیفیت مطلوب در رستوران میلاد نور سپاه شاهرود و با هماهنگی دادسرای این ناحیه انجام شد.
حاجی پور در پایان، به نمایندگی از طرف تمامی سربازان از حمایت‌های رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و فرمانده سپاه استان تهران همچنین همکاری کارکنان سازمان قضایی استان خراسان رضوی و دادسرای نظامی ناحیه شاهرود و آقایان نعمتی و عطوفیان نمایندگان حفاظت و قرارگاه که در اردو حضور مثمر ثمر داشتند، تشکر و قدردانی کرد.
** درخواست استمرار اردوها
همچنین ستوان سوم وظیفه «فرشید عبادی آذر» سرباز منتخب سازمان قضایی استان اردبیل در ارتباط با این اردو گفت: به نظرم زیارت بارگاه منور رضوی قطعاً علاوه بر افزایش انگیزه و روحیه خدمتی و ایجاد نشاط، به‌منزله تجدید میثاق با امام رئوف بود و امیدوارم این اردوها برای سربازان به‌طور مستمر برگزار شود.
وی در پایان ضمن تشکر از مسئولان سازمان قضایی استان به جهت انتخابش به‌عنوان سرباز منتخب گفت: لازم است همچنین از زحمت کشان سازمان مرکز آقایان حاجی پور، عطوفیان و نماینده حفاظت‌واطلاعات که در طول اردو با ارشادها و راهنمایی‌ها و مراقبت‌های ویژه، حق برادری بر دوش این بنده حقیر و کلیه سربازان حاضر در اردو داشتند، بی‌نهایت تشکر نمایم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما