1397/7/6 جمعه

گفت‌وگو با نفر اول مسابقه درک مفاهیم

شگفتی‌ساز مسابقات قرآن قوه قضائیه

اشاره: مقام اول رشته درک مفاهیم پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضائیه را یکی از کارمندان سازمان قضایی نیروهای مسلح برای اولین بار از آن خود کرد.

این موفقیت حاصل تلاش علی‌اکبر مرادی‌پور افسر وظیفه سازمان قضایی استان ایلام و فارغ‌التحصیل رشته رایانه بود که در میان شگفتی، در میان تعداد زیادی شرکت‌کننده از سراسر کشور بدون سابقه قبلی شرکت در چنین مسابقاتی، به این مقام رسید.
برای اطلاع از چندوچون فعالیت‌های قرآنی این همکار گرامی مصاحبه‌ای با وی ترتیب داده‌ایم.

** با تشکر از شما، چه شد در مسابقات قرآن کریم کارکنان قوه قضائیه شرکت کردید؟
به‌صورت کاملاً اتفاقی، اطلاعیه برگزاری مسابقات را مشاهده کردم و با تشویق و ترغیب جناب آقای انصاری مدیر اداری و پشتیبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح ایلام در این مسابقات شرکت کردم.
به حول و قوه الهی در رشته درک مفاهیم در سطح کشور مقام اول را کسب کردم و از این بابت خدا را بسیار شاکرم.

** با مفاهیم قرآنی از کجا آشنا شدید؟
از دوران نوجوانی به دلیل محیط مذهبی خانواده و همچنین فعالیت‌های حوزوی خواهر بزرگترم خوشبختانه با مسائل قرآنی آشنا بودم و در این زمینه شناخت نسبی داشتم. ولی تا قبل از این مسابقات به‌صورت حرفه‌ای و مدون هیچ‌گونه فعالیت جدی به‌خصوص در رشته درک مفاهیم نداشتم و این مسابقات، اولین مسابقه قرآنی بود که بنده در آن شرکت کردم.

** چرا رشته درک مفاهیم را برای مسابقات انتخاب کردید؟
قرآن، سراسر نور است. به نظر بنده رشته درک مفاهیم با وجود تفاسیر گران‌بها و روشنگر علمای بزرگ تشیع همچون علامه طباطبایی، آیت ا... جوادی آملی، آیت‌ا... مکارم شیرازی و حجت‌الاسلام قرائتی و سایر بزرگان، زمینه استفاده بهتر و کاربردی از آموزه‌های قرآنی را فراهم می‌کند.

** منظورتان از استفاده کاربردی‌تر چیست؟

رشته درک مفاهیم، مسائل پنهان و عمیق قرآن را که یک مسلمان ممکن است در قرائت ظاهری به آن دست پیدا نکند، برای یک محقق روشن می‌سازد. فرد با به‌‎کارگیری همین مطالب در زندگی معنوی و شخصی خود می‌تواند مسیر زندگی‌اش را با موفقیت طی کند.

** در دیگر رشته‌های قرآنی نیز فعالیت دارید؟
بله تا حدودی با قرائت ترتیل آشنا هستم.

**برنامه قرآنی آینده شما چیست؟
با توجه به علاقه‌ای که به دلیل شرکت در این مسابقات در من ایجاد شده، ان‌شاءا... با انگیزه بیشتر مبحث تفسیر قرآن را پیگیری خواهم کرد.
علاقه‌مندم در صورت فراهم شدن شرایط به‌صورت پاره‌وقت در دوره‌های حوزوی تفسیر و درک مفاهیم شرکت کنم و در این راه از اساتید گرانقدر حوزه علمیه کسب فیض نمایم.

** به غیر از عرصه قرآنی، در ورزش نیز فعالیت حرفه‌ای دارید.
تاکنون در مسابقات ورزشی کیک بوکسینگ و فول‌کنتاکت دو مقام اول در سطح شهرستان ایلام کسب کردم و در حال حاضر نیز به‌صورت نیمه‌حرفه‌ای این ورزش‌ها را دنبال می‌کنم.

** چنانچه مطلب دیگری دارید، بیان نمایید.
جا دارد از همه‌کسانی که در این مسیر باعث ایجاد انگیزه و کسب موفقیتم شدند به‌خصوص اعضای خانواده‌ام، پدر و مادر و خواهران و برادران عزیزم، تشکر نمایم.
همچنین از رئیس سازمان قضایی، دادستان نظامی و مدیر اداری و پشتیبانی استان و همه همکارانم در این سازمان کمال تشکر را دارم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما