1396/2/4 دوشنبه

به همت سازمان قضایی خراسان جنوبی؛

نشست بصیرتی «جامعه ایده آل به سمت ظهور» برگزار شد

نشست بصیرتی با عنوان «جامعه ایده آل به سمت ظهور» با حضور کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان جنوبی برگزار شد.

حجت الاسلام الهی منش قاضی دادسرای نظامی استان در این نشست در خصوص ویژگی‌های جامعه ایده آل به سمت ظهور گفت: کفعمی در کتاب مصباح، از قول امام زمان(عج) نقل کرده که جامعه ای به سمت ظهور حرکت می کند که در آن گناه و معصیت نباشد.
وی افزود: جامعه ای که در آن گناه کردن مانند آب خوردن باشد، این جامعه آماده ظهور و مرضی امام زمان(عج) نیست؛ زمانی گناهی سهوا انجام می شود و خداوند متعال آن را می بخشد اما جامعه ای که عملا پا را روی حریم و دستورات الهی می گذارد، مطلوب نیست.
الهی منش، معرفت به حلال و حرام خدا را دومین ویژگی جامعه منتظران ظهور دانست و گفت: ما چه میزان در دانشگاه ها و در مدارس به سمت شناخت این معرفت حرکت کرده ایم،آیا مردم به حلال و حرام خدا آن گونه که مد نظر خداست توجه دارند!؟
وی تصریح کرد: سومین ویژگی جامعه ایده آل آن است که استقامت، صبر، بردباری و پایداری را سرلوحه امور زندگی خویش قرار دهد و آیه «فاستقم کما امرت و من تاب امعک» موید این مطلب است.
وی افزود: چهارمین ویژگی این جامعه این است که زبان مردم جامعه در حال انتظار زبان صداقت باشد، یعنی در جامعه منتظر امام زمان(عج) دروغ جایگاهی ندارد و مردم به سمت دروغ نمی روند.
حجت الاسلام الهی منش پاک بودن شکم های مردم از حرام را پنجمین ویژگی جامعه منتظر برشمرد.
وی در بیان ششمین ویژگی جامعه منتظر ظهور تصریح کرد: جامعه منتظر ظهور، جامعه ای است که مردم اعم از پیر و جوان، مرد و زن، دختر و پسر چشم ها را از خیانت و نابکاری محافظت کنند، شیعه منتظر امام زمان باید چشمش پاک باشد و هرکسی را نبیند و با هرکسی شوخی نکند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما