1395/12/22 يكشنبه

با حضور معاون مجلس شورای اسلامی؛

برگزاری یادواره شهدای سازمان قضایی نیروهای مسلح و اولین سالروز تدفین شهید گمنام

در اولین سالروز تدفین شهید گمنام در سازمان قضایی نیروهای مسلح،مراسم یادواره شهدای سازمان و سالگرد تدفین این شهید والامقام برگزار شد.

در این مراسم، دکتر حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: این گونه سالگردها برای ما خاکیان و بازماندگان و وارثان راه شهیدان، زمینه ای است تا قدری به افلاکیان بیندیشیم.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه راز و رمز پیروزی و استقامت ما برگرفته از مکتب عاشورای حسینی است، افزود: فرزندان ما در زمان جنگ تحمیلی راهی به جز مقاومت نداشتند چرا که آنها مرگ با عزت را بهتر از زندگی با ذلت می‌دانستند.
وی ادامه داد: چیزی که توانسته این انقلاب را 38 سال از گردنه‌های پرپیچ و خم عبور دهد، همین پایداری و شهادت طلبی جوانان این مرز و بوم است.
معاون نظارت مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نیچه داشتن سلاح و توپ و تانک را برای حفظ اقتدار و قدرت لازم می داند اما انقلاب ما این حرف نیچه را رد می کند و این شعار را در ذهن‌ها می آورد که «آهن باش، مقاوم، محکم، پایدار و استوار باش، نه اینکه آهن داشته باش».
دکتر مظفر همچنین اظهار کرد: فوکو نیز می‌گوید چیزی که ایران را در برابر شاه و در جنگ پیروز کرد، روبرو شدن آسان این مردم در مواجهه با مرگ بود و ادامه می دهد که من علت این رویارویی آسان با مرگ را بررسی کردم.
وی افزود: فوکو اظهار می دارد که به این نتیجه رسیدم این مردم، مکتبی داشتند به نام عاشورا و رهبری به نام حسین(ع) و از او آموختند و توانستند حماسه آفرینی کنند.
معاون نظارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این به بعد نیز همانند گذشته، راه عزت و سرافرازی ما مقاومت و پایداری در برابر تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان است، چون تنها خنثی کننده این تحریم و توطئه‌ها حضور مقاوم و پایدار شماست که ادامه راه شهیدان است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ملت ضعیف، خوار و سست هرگز نمی‌توانند به سربلندی برسند و شهیدان با شهادت خود به نهایت آمالشان رسیده‌اند و خانواده این شهیدان نیز قطعا مورد عنایت الهی بودند.
مظفر تاکید کرد: پیام شهدا استقامت و پایداری در راه هدف است و ما باید آرمان و ارزش های شهدا را زنده نگه داریم؛ خیلی ها خواستند آرمان شهدا را نابود کنند، اما نتوانستند.
وی در پایان گفت: هم عاشورا و هم کربلای شهدا را به تاسی از عاشورا و کربلای حسینی پاس بداریم که عاشوراهای شهدا همین سالگردها است و کربلای شهدا، مزار شهیدان است و هر موقع غم غصه ای داشتید، بروید کنار همین مزار شهید گمنام و توسل نمائید.
در ادامه این مراسم، از 11 تن از خانواده شهدای سازمان قضایی نیروهای مسلح مرکز از جمله مادر شهیدان مظفر با اعطای لوحی به امضای رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما