1396/2/25 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی استان قم:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مصداق بارز امر به معروف در نیروهای مسلح است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه برگرفته از سال های دفاع مقدس، از مصادیق امر به معروف در جامعه بخصوص نیروهای مسلح است.

حسین صیدی در دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم با بیان این نکته که پاکدستی نیروهای مسلح و کاهش جرم و تخلف در دوران دفاع مقدس مشهود بود، اظهار داشت: ارتش های دنیا یا با فساد مواجهند و یا در پایان جنگ ها دچار افسردگی می شوند اما با دقت در سیره و رفتار امام راحل(ره) می بینیم همه اقدامات ایشان روی یک اصول و محاسبات دقیق تنظیم شده بود.

وی افزود: یکی از تدابیر خاص بنیانگذار حمهوری اسلامی ایجاد شجره طیبه بسیج و روحیه و فرهنگ جهادی که موجب سرافرازی و نجات کشور در دوران دفاع مقدس شد و جامعه اسلامی همچنان از برکات این شجره طیبه بهره مند و برخوردار است.

معاون قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم ادامه داد: در حال حاضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا نیز بر حفظ و استمرار همین روحیه و تفکر تاکید داشته و دارند و از جامعه و مسئولان و مردم نیز همین روحیه را مطالبه می کنند.

وی تصریح کرد: امروز عدم ارتکاب جرم متاثر از فرهنگ و تفکر ایثار و جهاد و شهادت است چرا که کسی که حاضر است عظیم ترین و بی نظیرترین سرمایه وجودی خویش را که همانان جانش می باشد، تقدیم اسلام و انقلاب کند، چنین شخصی به فکر فساد و جرم نیست و آنچه را که انجام می دهد، تکلیف الهی است.

صیدی با اشاره به اینکه همه انبیا آمدند که فرهنگ الهی در جامعه نهادینه شود، خاطرنشان ساخت: بزرگترین ترویج معروف در نیروهای مسلح و در بین آحاد جامعه، ترویج آثار زندگی شهداست
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما