1398/5/6 يكشنبه

حجت الاسلام بهرامی در مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه:

خوشا به حال آنهایی که با قرآن زندگی می کنند

هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه اظهار کرد: برادران و خواهران، قرآن کتاب زندگی ما در دنیا و قیامت است. خدای متعال از روی رحمت خود قرآن را برای ما نازل کرد. در لیله القدر قرآن را بر قلب پیامبر نازل کرد. لیله القدری که از عمر طولانی و مفید ارزش بالاتری دارد و شبی که همه ملائک فرود آمدند. این کتاب، کتاب زندگی است و کتابی است محکم. خداوند در اول سوره هود هم که خواست قرآن را معرفی کند فرمود این کتاب، آیه آیه نازل شد، اما محکم است؛ یعنی صدر و فصل کتاب با هم هماهنگ است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح عنوان کرد: قرآن، سد و دیواری است بین حق و باطل. به رسول ما چه تهمت ها که نزدند، اما خداوند به او فرمود استقامت کن و بایست. برای زائل کردن قرآن گفتند سحر است، اما این کلام به قدری محکم است که همه جمع شدند مثل آن را بیاورند. ما باید همراه و مانوس با این کتاب باشیم. اگر کسی سواد نداشته باشد به قرآن نگاه کند یا کسی سواد داشته باشد و تجوید و قرائت و تفسیر قرآن را انجام دهد، برای هر کدام ثواب نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیان قرآن برای دنیا و آخرت ما است. این کتاب، کتاب هدایت است نه تجارت. تلاوت، قرائت و فهم قرآن برای هدایت است تا راه را پیدا کنیم و بدانیم مسیر و وطن کجاست. علاقه به وطن از ایمان است. وطن اصلی که باید به آن ایمان داشته باشیم، الی الله است. امیرالمومنین فرمودند این کتاب و ریسمان، ریسمانی است که یک طرفش به دست شماست و طرف دیگرش به دست خدا.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی تصریح کرد: این حبل، پاره شدنی نیست. اگر تمام خلائق این ریسمان را بگیرند به وطن اصلی می رسند؛ زیرا مبدأ و مقصد ما یکی است. ما از او هستیم و برای تهیه ذخیره به اینجا آمدیم. زمانی که خدا می خواست انسان را خلق کند گفت من می خواهم در زمین جانشین خلق کنم. این بشر به قدری ظرفیت بالایی دارد که وقتی همه برای تحمل بار امانت فرار کردند و وحشت کردند، آدم گفت که من این بار امانت را می کشم. بعد خداوند معلم انسان شد و همه کلمات را به او آموخت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: ظرفیت تحمل این بار سنگین امانت را خدا به انسان داده است. این امانت، امانت ولایت الهی است. ما باید این امانت را به همه عالم برسانیم؛ لذا تکلیف اولیه ما این است که به این حبل متوصل شویم و در کنار آن از ائمه که مسیر را می‌شناسند کمک بگیریم، همانطور که رهبر عزیزمان امروز در برابر تمام کفر ایستاده است.

وی بیان کرد: این انسان به ما یاد داد که از قرآن بخواهید و با قرآن انس بگیرید. قاریان و حاملان قرآن نور هستند و آسمان را برای اهل آسمان نورانی می کنند. خدا این کلام الهی را یکباره به قلب پیامبر نازل کرد اما به صورت تنزیلی و تدریجی به ما نازل کرد تا قلب ما نورانی شود. پیامبر به ما گفت در قلب خود غیر از این را راه ندهید. قلب انسان جایگاه خدا و عرش پروردگار است. پیامبر گفت اگر دل خود را آلوده نکنید، هر چه من ببینم و بشنوم شما هم می بینید و می شنوید.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ادامه داد: خدا نور است و تجلی آن همین آیات قرآن است. وحی بر پیامبر نازل می شد کمر شتر می شکست و رنگ پیامبر قرمز می شد زیرا قرآن و وحی بسیار سنگین است. انسانی که می خواهد وحی را بگیرد باید آمادگی داشته باشد. خواهران و برادران قرآن ریسمانی است که از آسمان به زمین وصل شده است. ما بخواهیم یا نخواهیم خدا را ملاقات می کنیم. خوشا به حال آنهایی که با قرآن باشند و با قرآن زندگی کنند و با قرآن از دنیا بروند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پایان گفت: به سوی خدا پر بکشیم و با اطمینان از دنیا برویم. ان شاءالله خدا این همت را به ما بدهد که با قرآن همنشین شویم. ان شاءالله آخر عمر خود را با قرآن و اهل بیت به پایان برسانیم.

در ادامه حجت الاسلام سید محمد مسعود معصومی لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: در این مسابقات قریب به ۱۲ هزار تن شرکت کردند که ۷ هزار تن آقا و بقیه خانم و در رده‌های سنی مختلف هستند. این مسابقات در یازده رشته و در دو گروه خواهران و برادران، زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: مرحله شهرستانی مسابقات کتبی به اتمام رسیده و در حال حاضر مرحله استانی و بخش شفاهی در حال برگزاری است. از ویژگی‌های مهم امسال این است که همه برگزیدگان این دوره از مسابقات یک مربی ویژه خواهند داشت و این تیم (ستاد) زیر نظر مربی ارتقا خواهند داشت.

حجت الاسلام معصومی لاری در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات بیان کرد: این مسابقات بهانه است تا خدمت قرآن باشیم و برد و باخت مهم نیست و این مسابقات بهترین راه به سوی خیر است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما