1397/9/3 شنبه

به همت اداره فرهنگی صورت گرفت؛

برپایی محفل قرآنی به مناسبت ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق (ع)

به مناسبت ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق (ع) محفل قرآنی با حضور رئیس دارالقرآن کریم کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی نیز حضور داشت، آقای مهدی عادلی قاری بین المللی با قرائت زیبا و روح نواز خود گرمی معنوی خاصی به این محفل بخشید.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران نیز با اشاره به سیمای نورانی پیامبر(ص) در قرآن گفت: خداوند در یک مورد برمؤمنان منت گذاشته و آن هم به واسطه بعث پیامبر (ص) است.
حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی اظهار داشت: ویژگی خاتم الانبیاء (ص) این است که بار سنگین نابسامانی ها و خرافات و مسائل دیگر را از روی دوش بشر برداشت و غل و زنجیری که به دست و پا و فکر و قلب بشر زده بودند، باز کرد.
وی گفت: پیامبر (ص)در تمام ابعاد زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و نظامی اسوه و الگو برای بشریت است.
در ادامه این مراسم، مهدی قره شیخ لو رئیس دارالقرآن کریم کشور گفت: علی رغم اینکه بعد از انقلاب توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی کشور زیاد شده اما هنوز قرآن جایگاهی که باید در زندگی ما داشته باشد، ندارد.
وی با تبیین اینکه چرا ما باید با قرآن ارتباط داشته باشیم، گفت: قرآن نور آسمان و زمین است چون خداوند خودش نور آسمان و زمین است و اراده اش بر این تعلق گرفته که اهل ایمان و مؤمنان مزین به این نور بشوند و در خطابی به پیامبر(ص) فرموده است که ای پیامبر این کتاب را بر تو نازل کردیم که مردم را از تاریکی به سوی نور هدایت کنی.
قره شیخلو با اشاره به مراحل ارتباط با قرآن افزود: اولین راه همین ارتباط ظاهری با قرآن است؛ در آیات قرآن تصریح شده تا آنجا که برای شما مقدور است قرآن بخوانید و این کاری بود که بزرگان دین به آن مقید بودند.
رئیس دارالقرآن کریم کشور با تأکید بر اینکه انس با ظاهر قرآن برای ما مصونیت می آورد، افزود: خداوند در آیه ای از سوره بنی اسرائیل به پیامبر(ص) می فرماید که ای پیامبر اگر قرآن بخوانی و با این قرائت مأنوس شوی بین تو و کسانی که دنیا و آخرت ندارند حجاب قرار می دهیم که این حجاب برای تو مصونیت می آورد.
وی ادامه داد: دومین پله‌ی ارتباط با قرآن که یک درجه بالاتر است تلاوت قرآن است؛ تلاوت به قرائتی می گویند که همراه با تدبر و تأمل در قرآن است.
قره شیخ لو ادامه داد: نتیجه این تلاوت این است که هر چه افراد به قرآن از این زاویه انس پیدا می کنند ایمانشان افزایش یافته و درجه به درجه ارتقاء می یابند.
وی تصریح کرد: سومین مرحله این است که قرآن را خوب بخوانیم، بفهمیم و تلاش کنیم این فهم را به عمل تبدیل کنیم که این نیاز به تمرین و مراقبت دارد.
در پایان این مراسم از مقام آوران مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه در سال 97 تجلیل شد.
مهدی اسدی در رشته حفظ پنج جزء مقام اول، صفر مقدسی در رشته حفظ یک جزء مقام دوم، علی اکبر اسدی در رشته حفظ یک جزء مقام سوم، احمد تقوی در رشته حفظ موضوعی مقام سوم، مصطفی غایب در رشته اذان مقام اول، سجاد ابراهیمی در رشته اذان مقام سوم، زهرا مقدسی در رشته ترتیل مقام دوم، ریحانه روزبهانی در رشته حفظ موضوعی مقام دوم، فاطمه مشایخی در رشته حفظ بیست جزء مقام اول و طاهره گلشنی در رشته حفظ ده جزء مقام اول را در این مسابقات کسب کردند.
همچنین از برگزیدگان کلاس های آموزش قرآن کریم ویژه کارکنان وظیفه آقایان امیر اصغری کمند، علیرضا کربی، علی صلاح زاده، معین نمازی و عرفان حسینی نیز تقدیر شد.
در این مراسم از زحمات آقایان مهدی قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن کریم کل کشور، مهدی نادمی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی و استاد منصور آقامحمدی به خاطر تلاش هایشان در برگزاری کلاس های آموزشی قرآن کریم ویژه کارکنان وظیفه همچنین بهنام بابایی رئیس گروه آموزش و سرهنگ فرهنگیان فرمانده قرار گاه و شعبان محمدی کارشناس آموزش سازمان قضایی نیروهای مسلح قدردانی شد.
در پایان، گواهی اتمام دوره آموزش قرآن سازمان تبلیغات اسلامی به سربازانی که در این دوره شرکت کرده بودند، اهدا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما