1397/2/24 دوشنبه

رئیس سازمان قضایی استان خراسان رضوی:

شهدا با تأسی به مکتب امام حسین(ع) راهشان را انتخاب کردند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی با اشاره به این‌که شهدا با تأسی به مکتب امام حسین(ع) راهشان را به‌درستی انتخاب کردند گفت: شهادت تنها راه غیرقابل برخورد برای دعوت مردم به‌حق و عدالت است.

حجت‌الاسلام علی اسماعیلی در نخستین اجلاسیه 26 شهید معلم و 98 شهید دانش‌آموز کاشمر که با استقبال مردم شهیدپرور این شهرستان و با حضور مسئولان در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد، اظهار داشت: خداوند انسان‌ها را آفرید و تعالیم خودش را به‌وسیله انبیاء، اولیاء و پیغمبران برای مردم بیان کرد و در این راستا دو وسیله ارتباطی برای انسان‌ها قرار داد تا از این طریق ارزش‌های اسلامی، دینی و انسانی را به یکدیگر منتقل و در راستای تحقق عدالت گام بردارند.

وی با بیان این‌که یکی از این وسایل ارتباط‌جمعی که در بین انسان‌ها وجود دارد، بیان و گفتار است تا از این طریق مسائل را مطرح کنند و مردم را به‌حق و عدالت بر مبنای تعالیم الهی و انبیا دعوت کنند ابراز داشت: خداوند با قرار دادن این وسیله کمک می‌کند تا انسان‌های گناهکار و آلوده را به عدالت، حق، راه انبیاء و صراط مستقیم دعوت کنیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان رضوی با اشاره به این‌که دومین وسیله‌ای که خداوند برای دعوت به‌حق و عدالت در اختیار انسان‌ها قرار داده، قلم است، یادآور شد: خداوند متعال این دو وسیله ارتباطی را در اختیار انسان‌ها قرار داده تا با استفاده از آن مردم به‌حق، عدالت، صراط مستقیم و حق دعوت شوند.

وی با تأکید بر این‌که ممکن است در طول تاریخ این وسیله دچار آفت شود، افزود: این‌که جلوی بیان و گفتار انسان‌ها گرفته شود و انسان‌ها نتوانند در مجالس و محافلی که تشکیل می‌شود مردم را به‌حق و صراط مستقیم دعوت کنند و یا این‌که جلوی قلم آن‌ها گرفته شود و با شکستن قلم اجازه نشر و بیان را ندهند همواره وجود دارد.

اسماعیلی با طرح این موضوع اگر در جامعه‌ای قرار گرفتیم که جلوی بیان و قلم در آن گرفته شد و نتوانستیم حق و عدالت را منتقل کنیم چه اقدامی باید انجام دهیم، خاطرنشان کرد: خدای متعال راه سومی را برای تحقق هدایت انسان‌ها به صراط مستقیم و عدالت قرار داده که به‌هیچ‌عنوان قابل جلوگیری، محدود کردن و برخورد نیست.

وی ادامه داد: اگر چنانچه بیان و قلم در جامعه پاسخگو نبود و کاربرد نداشت تا به‌وسیله آن، مردم را به‌حق و عدالت دعوت کنیم باید به راه سومی متوسل شویم که هیچ قدرت و نیرویی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

رئیس سازمان قضایی استان خراسان رضوی با تأکید بر این‌که راه سوم برای هدایت مردم به‌حق و عدالت در اختیار انسان‌های آزاده و عدالت‌خواه قرار داده است، گفت: این راهی شکست‌ناپذیر، شهادت است چراکه هرگز امکان مبارزه در این راه وجود ندارد.

وی با بیان این‌که امام حسین(ع) به همه انسان‌های آزاده در طول تاریخ درس آزادگی و ازخودگذشتگی آموخته است، اظهار داشت: اگرچه در این مسیر محدودیت‌هایی ایجاد کردند اما با خون حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عدالت‌خواهی، اسلام و قرآن برای همه دنیا و بشریت نمایان شد و شهیدان به‌خوبی با تأسی به مکتب امام حسین(ع) راهشان را انتخاب کردند.

اسماعیلی با اشاره به این‌که مفتخریم شیعه حضرت علی(ع) و پیرو امام حسین(ع) هستیم، ابراز داشت: رزمندگان ما در جبهه‌های حق علیه باطل اگر هشت سال مقاومت کردند و خانواده‌های آنان نیز حاضر شدند تا نونهالان و دانش‌آموزانی که گل‌های زندگی‌شان بودند تنها به‌پاس احترام به اسلام و درس‌هایی بود که از مکتب امام حسین(ع) آموختند.

وی با تأکید بر این‌که معلمان شهید با قلم آغشته به مرکب خونشان درس آزادگی را به ما آموختند، خاطرنشان کرد: این منطق در دنیا شکست‌ناپذیر است چراکه مسئله شهادت آن‌قدر مهم است که خداوند متعال می‌فرماید گناهان شهید با اولین قطره خونش بخشیده می‌شود.

رئیس سازمان قضایی استان خراسان رضوی با بیان این‌که امروز افتخار شهدای ما این است که انبیاء و اولیاء در برابر آن‌ها تعظیم می‌کنند خطاب به خانواده‌های معظم شهدا یادآور شد: همه شما باید به خودتان ببالید و افتخار کنید که مورد توجه خداوند، انبیاء و اولیاء قرارگرفته‌اید و اسم فرزند شهیدتان در ردیف شهدای کربلا ثبت‌شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما