1397/10/11 سه‌شنبه

رئیس سازمان قضایی استان گلستان:

بی بصیرتی در فتنه، باعث سکوت و سقوط خواص می شود

مراسم گرامیداشت یوم الله نه دی در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برگزار شد.

حجت الاسلام محمداسماعیل زارعی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان در این مراسم گفت: نظام اسلامی با عرضه روش اداره جدید حکومت، برگرفته از قرآن، احکام اسلام و ولایت فقیه، در دنیا منحصربه فرد است لذا از همان اوایل پیروزی انقلاب، دشمنان برای نابودی آن دست به توطئه زده اند.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های دشمن ایجاد فتنه درکشور است، خاطر نشان کرد: یکی از شرایط سخت برای انقلابیون، مواجهه با فتنه است که وضعیت پیچیده ای را در کشور ایجاد می کند و آنها را به سکوت و حتی سقوط می کشاند.
وی فتنه 88 را بزرگترین فتنه کشور در تاریخ انقلاب دانست و افزود: این فتنه، ریشه انقلاب را هدف گرفته بود و فتنه‌گران در پی براندازی نظام بودند ولی متاسفانه بعضی ها درکشور آنرا یک اعتراض مدنی دانستند.
این مقام قضایی گفت: دشمن با بهانه کردن تقلب در انتخابات و فریب دادن سران فتنه، نا امنی های را ایجاد کرد و اغتشاشگران با علم به اینکه اصل نظام، ولایت فقیه است آنرا آماج حمله قرار دادند و این اتفاقات، دشمن را به براندازی نظام امیدوار کرد.
وی با بیان اینکه سران فتنه ظلم بزرگی را به نظام وارد کردند ولی همچنان درجهالتشان باقی هستند، افزود: حتی به نصیحت رهبری که فرمودند حداقل از مردم و خانواده بسیجیانی که در حوادث فتنه شهید شده اند عذرخواهی کنید نیز جامه عمل نپوشاندند.
زارعی با بیان اینکه انسان های بصیر همان اول، صف خود را از دشمنان جدا می کنند، اضافه کرد: در جریان اتفاقات سال 88 بی حرمتی هایی مانند آتش زدن مسجد، تمثال امام خمینی، رهبری و قرآن مجید را دیدیم اما بفرموده رهبری کسی که دارای بصیرت است باید بتواند پشت صحنه مسائل پیچیده سیاسی را به خوبی تشخیص داده و با واقعیت نهفته درآن تطبیق دهد.
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی های پیامبران الهی در قرآن، دعوت به دین داری همراه با بصیرت است چرا که در فضای غبارآلود فتنه تشخیص حق و باطل بسیار مشکل است واگر کسی این قدرت تشخیص را نداشته باشد ممکن است خساراتی را به نظام اسلامی وارد کند و خواص خسارتشان از بقیه بیشتر است.
وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دنیاخواهی، بی خردی و حب دنیا از عواملی هستند که در زمان فتنه، کشور را دچار مشکل می کند که در فتنه 88 بسیاری از خواص و سران فتنه با اصرار بر دو عامل پرخطر دیگر یعنی غفلت و لجاجت، بی بصیرتی را به کمال رساندند و با وجود سیستم نطارتی مانند شورای نگهبان به بهانه تقلب، خواستار ابطال انتخابات شدند که اگر این اتفاق می افتاد ضمانت برگزاری انتخابات سالم درکشور از بین می رفت.
وی تصریح کرد: مردم و در پیشاپیش آنها خانواده معظم شهدا و امت حزب الله، با تبعیت از رهبری با خلق حماسه 9 دی، جلوتر از برخی از خواص ثابت کردند که دارای بصیرت هستند و این پشتوانه بسیار ارزشمندی برای نظام اسلامی است.
رئیس سازمان قضایی استان همچنین با اشاره به شرایط فعلی منطقه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که آمریکا دست از پا درازتر از سوریه خارج خواهد شد که این روزها شاهد تحقق این موضوع هستیم و باید با اطمینان بگوییم چهل سال پس از نوید پیروزی انقلاب توسط امام راحل (ره) در ادامه این نهضت، مقام معظم رهبری با بصیرت سیاسی در سخت ترین بحران ها و فتنه های آمریکایی، کشور را مصون نگاه داشته است.
وی در پایان با تأکید بر اینکه هرکس در هرحزب و جناحی از مسیر ولایت خارج شود، منحرف است، افزود: اگر بخواهیم با تکیه بر غرب، مشکلات کشور را حل کنیم و به دشمن دلخوش باشیم بی بصیرتی خود را نشان داده ایم پس باید با بهره گیری از فرهنگ ایثار و شهادت و کار جهادی و تکیه بر ظرفیت های داخلی، نیاز خود را در داخل تامین کنیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما