1397/10/5 چهارشنبه

تدارک چندین برنامه فرهنگی برای سربازان سازمان مرکز

از زیارت معنوی تا تئاتر میدانی و آشنایی با دفاع مقدس

با هدف تقویت روحیه معنوی و دینی سربازان وظیفه، چندین برنامه فرهنگی در پائیز امسال برگزار شد.

در اردوی یک‌روزه زیارتی قم و جمکران که 38 نفر از کارکنان وظیفه شرکت داشتند، حجت‌الاسلام محسن طالب‌زاده کارشناس امور فرهنگی، به بیان ویژگی‌های شهر قم و فراز و نشیب‌های آن از نگاه روایات، تاریخ زندگانی و ذکر فضائل حضرت معصومه (س) از لسان ائمه معصومین (ع) به‌خصوص زیارت‌نامه ایشان و پاسخ به چند شبهه پرداختند.
در نهایت از مطالب مطرح شده، مسابقه‌ای برگزاری و به شش نفر از سربازان جوایزی اهدا شد.
اقامه نماز امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران، زیارت حرم حضرت معصومه (س) همراه با اقامه نماز ظهر و عصر، معرفی علما و بزرگان مدفون در حرم مطهر و زیارت قبرستان شیخان از دیگر برنامه‌های این اردو بود.
همچنین با هماهنگی معاونت فرهنگی آستان مقدسه، بسته فرهنگی و متبرک به کلیه حاضران اهدا شد سپس شرکت‌کنندگان ناهار را در هتل صفا وابسته به سازمان عقیدتی سیاسی ارتش صرف کردند.
سرپرستی این اردو را حجت‌الاسلام احمد حاجی پور برعهده داشت و آقایان طالب‌زاده، کاکاوند و عطوفیان، وی را همراهی می‌کردند.
** تأثیر معنوی تئاتر «تنهاتر از مسیح»
همچنین با هماهنگی به‌عمل‌آمده، تعدادی از سربازان سازمان مرکز به تماشای تئاتر «تنهاتر از مسیح» در بوستان ولایت نشستند.
حجت‌الاسلام حاجی پور در ارتباط با این برنامه فرهنگی گفت: در روزهای پایان ماه صفر 30 نفر از سربازان برای تماشای این تئاتر میدانی که به موضوع مصائب آل ا... در واقعه عاشورا اختصاص داشت، انتخاب شدند.
وی افزود: در این تئاتر میدانی که تأثیر معنوی بسیار خوبی بر حاضران به‌جا گذاشت، صحنه‌های شهادت حضرت اباعبدا... الحسین (ع)، قمر بنی‌هاشم (ع)، حضرت علی‌اکبر، حضرت علی‌اصغر، اسارت امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) و بازگشت اسرا از شام به کربلا همچنین صحنه‌های رشادت مدافعان حرم حضرت زینب (س) به نمایش گذاشته شد.
وی افزود: نماز جماعت مغرب و عشاء نیز در بوستان ولایت اقامه شد و آقایان مسیح پور از اداره کل حفاظت‌واطلاعات و شیخ الحکما از بسیج و اداره کل پشتیبانی و رفاه ما را همراهی می‌کردند.
** بازدید از باغ‌موزه دفاع مقدس
تعدادی از سربازان سازمان مرکز در بازدید از باغ‌موزه دفاع مقدس با رشادت‌ها و فداکاری رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی آشنا شدند.
در این بازدید، حاضران از سالن‌های مختلف این مجموعه دیدنی شامل آثار شبیه‌سازی‌شده از هجوم و اشغال و تخریب شهر خرمشهر، پالایشگاه آبادان، اتاق بمباران، پل خیبر، ضریح نمادین حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع)، نمای بازسازی‌شده از حسینیه جماران و تندیس حضرت امام خمینی (ره) و معرفی حامیان صدام در 8 سال دفاع مقدس همچنین ادوات غنیمت گرفته شده از ارتش بعث و خودروهای منفجر شده دانشمندان هسته‌ای در عملیات تروریستی استکبار، بازدید کردند.
بعد از اتمام بازدید، نماز جماعت ظهر و عصر به همراه کلیه سربازان در مسجد جامع خرمشهر که به یاد کانون حماسه‌های مقاومت دفاع مقدس در کنار سالن‌های بازدید ساخته‌شده، اقامه شد.
به گفته حجت‌الاسلام حاجی پور، بازدید از این مجموعه برای سربازان بسیار جذاب بوده است.
در این اردوی نیم روزه، آقای عطوفیان از قرارگاه حضور مثمر ثمر داشتند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما