1398/1/28 چهارشنبه

به مناسبت روز جوان؛

راهکارهایی برای «خوشایندسازی» دوران خدمت سربازی

در دنیای امروز، کارایی سازمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. سازمان‌ها سعی می‌کنند با خوشایند کردن محیط خدمت و فراهم کردن رضایت کارکنان، بهره وری را افزایش دهند.

یکی از اهداف سازمان‌ها، ایجاد محیطی رضایت بخش برای کارکنان است؛ محیطی که کارکنان با رضایت خاطر بتوانند وظایف خود را انجام دهند. در هر ارگان بسته به نوع خدمت و فعالیتی که صورت می‌گیرد محیط باید برای افراد (اعم از کارمند و یا ارباب رجوع) مناسب باشد به نحوی که هم کارمند از فعالیت خود لذت ببرد و هم ارباب رجوع از خدمات راضی باشد. به همین علت، عوامل زیادی در رضایت یا عدم رضایت کارکنان تأثیر می‌گذارند. درصورتی که عوامل مثبت حضور داشته باشند، کارایی افراد افزایش می‌یابد و فرد احساس رضایت می‌کند و در صورتی که عوامل منفی و ناخوشایند وجود داشته باشند، علاوه بر اینکه کارایی کارکنان کاهش می‌یابد، ممکن است رفتارهایی همچون اهمال در کار و ترک محیط کار دیده شود.
همان‌گونه که در ادارات و ارگان‌های دولتی محیط کار باید برای کارمندان مناسب باشد برای سربازان و نظامیان نیز همین‌گونه است و حتی بیشتر. از آنجا که سازمان‌های نظامی با توجه به حساسیت شغلی و اهداف ملی از اهمیت مضاعفی برخوردارند، باید سازماندهی و کارایی خود را به حد اعلا برسانند. زمانی که یک سرباز در محیط نظامی می‌خواهد خدمت سربازی را انجام دهد محیط باید برای وی مناسب باشد تا میزان کارایی‌اش بالا رود. هراندازه محیط خدمتی مناسب باشد میزان کارایی و لذت از کار بیشتر و بالاتر خواهد بود و بالعکس. خوشایندسازی محیط باعث می‌شود که شخص از محلی که در آن فعالیت می‌کند و کاری که انجام می‌دهد لذت ببرد و این مسئله نکته بسیار مهمی است. زیرا صرفاً انجام کار و وظیفه مهم نیست بلکه مهم افزایش بهره‌وری است. زمانی‌که شخص صرفاً وظیفه خود را انجام بدهد ولی از آن هیچ لذتی نبرد پس از مدتی دچار ناامیدی در نقش خود می‌شود و حتی این ناامیدی ممکن است فرد را دچار افسردگی کرده و در برخی مواقع به ارتکاب جرم منجر شود. لذا بسیار ضروری است تا زمینه‌های خوشایندسازی محیط خدمتی برای افراد بالاخص افراد نظامی مهیا شود. اما خوشایندسازی شامل چندین بخش است که هرکدام مستقل از دیگری هستند. این بخش‌ها عبارتند از:
۱- محیط خدمت؛ امکانات مالی- حقوقی، امکانات محیطی-رفاهی و امکانات خدمتی مسائلی هستند که در خوشایندسازی محیط خدمتی بسیار موثر هستند. یک سرباز باید از حداقل امکانات استخدام پیمانی یا قراردادی، از حداقل امکانات مالی و حقوقی، از خدمات بیمه، محیطی مناسب و ایمن، داشتن خدمات رفاهی مناسب مانند اوقات فراغت، تشویق از طریق مالی و یا افزایش درجه و... برخوردار باشد.
۲- ویژگی‌های خدمتی؛ استانداردهای ساعات کار و استراحت، بهره‌مندی از محل‌های نگهبانی مناسب و بهره‌مندی از اردوهای سیاحتی و زیارتی که همگی می‌توانند از عوامل ایجاد روحیه و تقویت انگیزه برای فرد باشند.
۳- وضعیت فرهنگی؛ سربازان، نسل جوان جامعه هستند و نسل جوان، تشنه آگاهی و رشد فرهنگی است. سربازان به واسطه جوان و پویا بودن به خود شکوفایی نیاز دارند و مایلند این خود شکوفایی را در عرصه‌های مختلف به میدان آورند .بنابراین در هرگونه فعالیت اجتماعی، ویژگی‌هایی فرهنگی بر روی آنان تأثیر زیادی را بر جای می‌گذارد. برگزاری کلاس‌های مختلف عقیدتی و فرهنگی، برپایی مراسم ملی و مذهبی، توزیع کتاب، نوار و فیلم، تأمین امکانات آموزشی، رسیدگی به وضعیت ظاهری سربازان به خصوص لباس فرم نظامی که نشان از اهمیت و شأن و مقام فرد دارد، از عوامل فرهنگی هستند.
۴- نحوه برخورد با سرباز؛ وجود ارتباطات درون سازمانی، یکی از مهمترین عواملی است که در بهره وری و کارآیی هر سازمانی مؤثر است. برقراری ارتباط با سربازان توسط کارکنان باید متناسب و در حد شأن انسانی صورت گیرد. در صورتی‌که هرگونه فشار و سخت‌گیری و یا بی‌تجربگی و بی مبالاتی در برقراری ارتباط با این قشر عظیم صورت پذیرد، می‌تواند موجب بروز نارضایتی در این گروه باشد.
۵-توجه به سرباز؛ اساساً سربازان با توجه به موقعیت سنی خود نیازمند توجه هستند. افراد مهم از دید سربازان، فرماندهان و مسئولان مستقیم آنها هستند. اما نیاز به توجه در سربازان بر دوگونه است: گونه اول، شخصی است؛ یعنی فرمانده مستقیم باید به وی توجه داشته باشد و برخوردی پدرانه و دلسوزانه داشته باشد. گونه دوم؛ نیاز وی به نوعی توجه سازمانی است تا از این طریق، موقعیت و شأن سازمانی معینی را برای خود ابتیاع کند.
۶- ارتباط با خانواده؛ این فرصت از دو طریق امکان‌پذیر است؛ برقراری ارتباط تلفنی و دیگری نزدیک بودن محل خدمت به خانواده تا از این طریق، جوانی که به تازگی از محیط خانواده وارد یک مکان جدید شده از سلامت روانی برخوردار باشد.

نتیجه:
از بحث مطرح شده می‌توان چند نتیجه را استنباط کرد:
۱- صرفا انجام کار مهم نیست؛ زمانی که شخص کاری انجام می‌دهدآن فعالیت باید برای وی جذاب نیز باشد. علاوه بر این محیط فعالیت نیز بسیار مهم و در روحیه فرد بسیار تأثیر می‌گذارد. هراندازه نوع کار، محیط، شرایط کاری، مزایا و... متنوع و جذاب باشند میزان کارایی و بهره‌وری افراد نیز بالا خواهد رفت و این موضوع در نیروهای مسلح بالاخص در میان سربازان بسیار مهم خواهد بود.
۲- خدمت سربازی به جهت سختی‌هایی که دارد ممکن است برای افراد یک هراس ایجاد کند که «چگونه باید سختی آن را پشت سر گذاشت؟» و این موضوع شاید بین خیلی از جوانان شایع باشد. این مسئله قابل حل است؛ به‌این گونه که علاوه بر فعالیت‌های نظامی به فعالیت‌های غیرنظامی مانند برگزاری کلاس‌های فرهنگی، دینی، ورزشی و... نیز پرداخته و در کنار این‌ها به مسائلی که در بالا با آن‌ها اشاره شد اهمیت داده شود. همه این عوامل باعث خواهند شد تا میزان کارایی و بهره‌وری افراد افزایش و نرخ جرم کاهش پیدا کند و انگیزه و اعتماد به نفس افراد در حین فعالیت و خدمت حفظ شود.

پیشنهادها:
پس از بررسی موضوع، پیشنهادهایی ارائه می شوند تا در راستای بهبود دوران خدمت سربازی به کار گرفته شوند:
۱-افزایش حقوق سربازان، به گونه‌ای که هزینه‌های مختلف آنان را کفایت کند.
2-تأسیس صندوق‌های قرض‌الحسنه و یا ایجاد امکان اعطای وام برای سربازان.
3-اعمال و اجرای استانداردهای معین در زمینه محل‌های نگهبانی.
4-اعمال و اجرای استانداردهای معین در زمینه ساخت و ساز و بهداشت و زیبایی محیط پادگان‌ها و آسایشگاه‌های سربازان.
5-ایجاد امکانات مناسب جهت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سربازان.
6-عدم به‌کارگیری سربازان وظیفه در امور شخصی.
7- نظارت و کنترل در زمینه اعمال و اجرای استانداردهای ساعات کار و استراحت سربازان.
8- نظارت و کنترل در زمینه اعمال و اجرای استانداردهای جیره غذایی سربازان.
9-اعزام سربازان به اردوهای سیاحتی و زیارتی جهت افزایش روحیه همکاری و مشارکت آنان.
10- برگزاری کلاس‌های مختلف عقیدتی و فرهنگی، البته به گونه‌ای که سبب ایجاد شور و نشاط در سربازان شود.
11- برگزاری مسابقات کتابخوانی و سایر مسابقات علمی-فرهنگی، جهت ترغیب سربازان به مطالعه.
12- برگزاری مراسم مذهبی، فرهنگی و ملی برای سربازان.
13- به‌کارگیری فرماندهان و مسئولان آموزش دیده در زمینه نحوه برخورد با سربازان در موقعیت‌هایی که سربازان در آن حضور دارند.
14- برگزاری کلاس‌هایی جهت فرماندهان مستقیم سربازان، در زمینه ترغیب و در نظرگرفتن شأن و مقام انسانی در برقراری ارتباط با سربازان.
۱5- ایجاد موقعیت‌های سازمانی جهت دریافت امتیاز به واسطه مشاغل سخت.
۱6- ایجاد امکانات سازمانی جهت تهیه بلیط اتوبوس و قطار در زمان استفاده از مرخصی .
17- ایجاد امکان ارتباط با خانواده برای سربازان در بدو ورود خدمت از طریق تلفن و یا مرخصی.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما