1397/7/5 پنجشنبه

تسهیلات وظیفه عمومی برای مشمولان در راهپیمایی اربعین

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به تسهیلات این سازمان برای راهپیمای اربعین و خروج مشمولان سربازی از کشور اظهارکرد: سال گذشته اولین سالی بود که ما به شکل اینترنتی درخواست‌های خروج از کشور مشمولان را ثبت کردیم.

سردار کریمی در نشست خبری افزود: طبیعتا یکسری مشکلاتی بویژه در زمینه ارتباط با سامانه‌های اطلاعاتی دیگر دستگاه‌ها به وجود آمد که خوشبختانه امسال این مشکلات حل شده و بانک‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی با یکدیگر در ارتباط هستند.
وی در خصوص نحوه ثبت نام متقاضیان گفت: بر این اساس متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین یا به طور کلی متقاضیان خروج از کشور که مشمول سربازی هستند، می‌بایست به سایت نیروی انتظامی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند در ادامه این درخواست به دانشگاه‌ها ارجاع شده و دانشگاه تاییدیه‌های لازم را در صورتی که فرد شرایط را داشته باشد صادر خواهد کرد.
این مقام انتظامی ادامه داد:پس از آن فرد باید ضمانت خروج از کشور را پرداخت کندکه این ضمانت به دو شکل است یکی ضمانت نهاد رهبری و یا همان ستاد اربعین دانشجویی است که در این صورت متقاضیان باید به این نهادها مراجعه کرده و یک کد یونیک دریافت کرده و ۱۰۰ هزارتومان نیز پرداخت کند. شیوه دوم نیز پرداخت سه میلیون تومان وثیقه خروج از کشور است. پس از آن مجوز خروج از کشور برای این افراد صادر می‌شود.

کریمی با بیان اینکه مبلغ وثیقه خروج از کشور برای سفر عتبات سه میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: فقط متقاضیان باید توجه داشته باشند که حتما یک حساب بانکی در بانک قوامین داشته باشند تا پس از بازگشت از سفر، مبلغ وثیقه به حسابشان واریز شود که این مبلغ یا سه میلیون تومان است یا اگر به شیوه اول اقدام کرده باشند ۱۰۰ هزار تومان است.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین با بیان اینکه دانشجویانی که گذرنامه ندارند نیز ابتدا باید مجوزهای لازم را از وظیفه عمومی دریافت کنند و سپس اقدام به دریافت گذرنامه کنند، گفت: لازم است متقاضیان تا فرصت باقی است نسبت به دریافت گذرنامه، تمدید گذرنامه یا دریافت مجوز خروج از کشور اقدام کرده و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند.
کریمی اضافه کرد: برای سفر به دیگر کشورها غیر از سفر عتبات نیز مبلغ وثیقه ۱۵ میلیون تومان است که مشمولان می‌توانند با پرداخت آن از کشور خارج شده و پس از بازگشت آن را دریافت کند.
وی گفت: باید توجه داشت که شرط لازم برای دریافت تمامی مجوزهای خروج از کشور، عدم داشتن غیبت است و مشمولان غایب اجازه خروج از کشور را ندارند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان قضائی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

Guest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما